Найдорожче місто світу знаходиться в Африці

Найдорожче сьогодні жити в столиці Анголи. Там молоко по три долари і оренда квартир по 7 тисяч.

Столиця Анголи Луанда визнана найдорожчим містом світу.

В рейтингу компанії ECA International африканське місто обігнало столицю Норвегії Осло і Москву.

Також до десятки найдорожчих міст планети увійшли Ставангер (Норвегія), Копенгаген (Данія), Кіншаса (Демократична Республіка Конго), Сеул (Південна Корея), Лібревілль (Габон), Женева (Швейцарія) та центральний Лондон (Великобританія).

Одинадцятий російський Санкт-Петербург. Київ до списку найдорожчих міст не потрапив.

Матеріали дослідження ECA International були підготовлені на основі аналізу кошика зі 125 споживчих товарів і послуг, в яких зазвичай мають потребу фахівці, які працюють за кордоном.

Основна причина високих цін на товари й послуги в Луанді - неймовірні труднощі з обробкою вантажів в її океанському порту, а також інфраструктура, майже повністю зруйнована трьома десятиріччями громадянської війни.

Нечувані прибутки, які іноземні компанії отримують в Анголі за рахунок видобутку нафти і алмазів, створюють підвищений попит на житло високої якості, дорогі автомобілі, ресторани, одяг і взуття. Проте більшість ангольців живуть дуже бідно, й пропозиція дорогих товарів  орієнтована на  дуже тонкий прошарок місцевих та іноземних багатіїв.

Звідси й непомірні ціни: у країні як і раніше небезпечно і складно пересуватися сушею, безпечно пити воду можна лише з пляшок, майже всі продукти – імпортні.

Тому літр молока може коштувати тут три долари, оренда двокімнатної квартири - 7 тисяч доларів на місяць. У Луанді, розрахованій на 500 тисяч осіб, нині за рахунок біженців мешкають 5 мільйонів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: