Найскладнішими для України будуть наступні півроку

Найскладнішим для економіки України буде перше півріччя 2009 року, вважає міністр економіки Богдан Данилишин.


У цей період зберігатимуться несприятливі для вітчизняних виробників умови торгівлі.

У другому півріччі Данилишин очікує поступової стабілізації ситуації.

"Найскладнішим буде перше півріччя, коли зберігатимуться несприятливі для вітчизняних виробників умови торгівлі. Однак очікується також і стрімке підвищення цінової конкурентоспроможності економіки України з причини девальвації гривні. Отже, експортери отримають курсову премію і зможуть відновити свої обігові кошти", - прогнозує міністр.

Він повідомив, що в 2009 році уряд готується до істотного зниження світової ціни на нафту, падіння середньорічних світових цін на чорні метали на 35%. Крім того, очікується поступове приведення ціни на природний газ до міжнародного рівня. За словами міністра, збільшення газових тарифів для споживачів "повинне оздоровити наш енергетичний сектор і зменшити бюджетний тягар".

Як зазначив Данилишин, у прогнозі на 2009 рік також врахований значний відтік капіталу та уповільнення зростання світової економіки. Крім того, уряд прогнозує підвищення мінімальної заробітної плати, скорочення зовнішнього боргу, приведення податкового законодавства до стандартів Європейського союзу.

"Таким чином, розвиток економіки у 2009 році залежатиме від оздоровлення внутрішніх фінансових ринків, стабілізації курсу національної валюти, підвищення конкурентоспроможності української економіки та зростання світової економіки", - підсумував глава Мінекономіки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: