Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Накопичувальна пенсійна система: що це таке і коли її введуть

В Україні запустили пенсійну реформу.

Нині в Україні триває пенсійна реформа, відповідні зміни для впровадження якої нещодавно ухвалила Верховна Рада в першому читанні. Уже від 1 жовтня цього року 5,6 млн пенсіонерам мають осучаснити, тобто підвищити пенсії на 200-1000 грн. А орієнтовно через чотири роки почнуть впроваджувати другий рівень пенсійної системи – накопичувальний.

"Ми об'єктивно оцінюємо економічну ситуацію, і, я сподіваюсь на те, що впровадження другого рівня пенсійної системи можливо розпочати у 2021 році. Саме 2021-го зрівняється пенсійний вік для чоловіків і жінок. За нашими прогнозами, до того часу середня зарплата має вирости до 11 тисяч гривень. А за сприятливих умов, можливо, і більше. Тобто, сподіваюсь, у нас будуть усі передумови для введення накопичувального рівня пенсійного забезпечення", - сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Зазначимо, що нині в Україні діє солідарна система - відрахування до всіх необхідних фондів здійснює роботодавець. А в накопичувальній – кожен платить за себе сам, зі свої зарплатні.

Раніше повідомлялося, що від 2021 року в Україні почнуть індексацію пенсій відповідно до показника інфляції. Таким чином хочуть, аби пенсії були однакові, особливо в тих, хто вийшов на пенсію раніше, а зростання виплат були "замороженими". До 2021-го індексацію планують проводити автоматично на суму не менше, ніж 50% від рівня інфляції і 50% від рівня середньої зарплати.

Відео Уряд направив до ВР проект пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Вибір редакції