Налякана "верифікацією" киянка відмовилася від оформленої субсидії

Нові правила контролю малозрозумілі українцям.

Держава більше не гарантує матеріальну допомогу тим, хто можете допомогти собі сам. Всіх, хто отримує будь-які нарахування з державної скарбниці – субсидії або пільги – тепер ретельно перевірять і вирішать, чи справді їм не обійтися без грошей платників податків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відкрита Мінфіну банківська таємниця дозволить уповноваженим особам перевірити, чи не володіє отримувач субсидії чималеньким депозитом, або чи не здійснював він останнім часом дорогих покупок.

Скасувати можуть не лише субсидію, а й допомогу переселенцям і малозабезпеченим. Під загрозою навіть лікарняні більше п'яти днів, які теж виплачує держава. Приміром, чиновники можуть подивитись у базі, чи не перетинав хворий кордон у якості туриста – і відмовити йому у грошах.

Такі перевірки в уряді називають "верифікацією". До них будуть залучені дані з баз Пенсійного фонду, СБУ, міграційної служби, МОЗ, Мінсоцполітики, фіскальної та прикордонної служб, а також банків.

Залежно від результатів отримувачів поділять на три категорії: чорну, білу і сіру. Білі – це законослухняні громадяни. Сірі – підозрілі. Виплати вони отримуватимуть, але держава буде до них уважніша. Чорним кольором маркуватимуть порушників.

ВідеоХто може залишитися без допомоги держави

Дехто з українців уже злякався нової системи. Журналісти зустріли в коридорі соцслужби киянку, котра, почувши про "верифікацію", прийшла відмовитися від субсидії. Вона боїться, що перевіряльники через кілька років змушуватимуть повернути гроші.

"Тисячу з чимось нібито нарахували субсидії. Це гарна підтримка. Але зрозумійте, раптом я помру і доведеться дітям моїм виплачувати!", - переживає вона.

Соціальні виплати тим, кого в уряді назвуть порушниками, зупинять вже цього літа. Завершити початковий етап верифікації у Мінфіні планують у липні. І тільки цьогоріч хочуть зекономити 5 мільярдів гривень.

Разом із тим днями стало відомо, що українці досі оплачують утримання депутатських квартир, які вже давно приватизовані.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: