Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нам до дупи ваш газ". Коломойський розповів, хто в Україні наживається на блакитному паливі

Газовий контракт завершується 31 грудня 2019 року. У разі непідписання нового документа бюджет може втратити три мільярди доларів.

Російський газ Україні ніколи не був потрібен. Цей енергоресурс використовувала низка посадових осіб, щоб "грабувати Україну і іноді Росію".

Про це в інтерв'ю російському агентству РБК заявив бізнесмен Ігор Коломойський.

"Нам до дупи ваш газ. Це моя особиста думка. Ви завдали нам вже стільки шкоди і збитків, що ще на 3 млрд шкоди — треба стиснути зуби і пережити. Я вважаю, що трубу взагалі можна було б закрити і забути. Ви позбавили нас половини ВВП військовими діями, ви закрили для нас інвестиції від цивілізованих країн, тому що інвестори не хочуть вкладати туди, де може бути війна. Російський газ Україні ніколи не був потрібен. Це фетиш, який придумали такі, як Фірташ, Льовочкін, Бойко і Медведчук, щоб грабувати Україну та іноді Росію", - сказав він.

За словами Коломойського, газ нічим не відрізняється від будь-якого іншого енергетичного продукту. "Не можеш у Росії брати, бери в Європи", - зазначив він.

Нагадаємо, Росія хоче укласти короткострокову угоду з Україною щодо транзиту газу в Європу після завершення 10-річної угоди. Таким чином у Москві сподіваються виграти час для завершення будівництва газових магістралей в обхід української ГТС. Крім того, позиція РФ істотно відрізняється від бажань Києва, оскільки Україна хоче 10-річної угоди. А росіяни сподіваються укласти однорічну угоду, щоб встигнути запустити "Північний потік-2" і "Турецький потік". ЄС, який є посередником у газових перемовинах між Москвою і Києвом, запросив обидві сторони на новий раунд переговорів 16 вересня.

Чинний контракт закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Залиште свій коментар

Вибір редакції