Наприкінці вересня бензин подорожчає

Наприкінці вересня ціни на бензин зростуть на 20-30 копійок.

Повернення з вересня до колишніх, більш високих ставок акцизу на нафтопродукти диктує їх включення в ціну для кінцевого споживача.

При цьому момент для переходу на новий рівень паливних податків дуже сприятливий: світові ціни на нафту стабілізувалися на позначці близько 110 дол./бар., пише "Дзеркало тижня. Україна".

У липні-серпні на ринку було сформовано запаси нафтопродуктів, які дадуть можливість розтягнути перехідний період приблизно на місяць. Тому руху цін на бензин раніше 20 вересня навряд чи варто очікувати.

Що стосується можливого цінового коригування, то тут думки експертів і учасників ринку дещо різняться.

В абсолютних величинах збільшення акцизів на бензин становить 50 коп./л, на дизпаливо - у межах 20 коп./л.

Аналіз ситуації показує, що для цін на ДП акцизні зміни взагалі можуть залишитися непоміченими. Залежно від ситуації на зовнішньому ринку до кінця вересня підвищені акцизи можуть бути компенсовані за рахунок маржі АЗС.

У свою чергу, бензинам поглинути збільшену на 50 коп./л податкову складову буде не так просто. Швидше за все, за результатом у вересні власники АЗС розділять зростаючі податкові вимоги зі споживачем у пропорції, близькій до паритету, тож зростання цін може обмежитися 20-30 коп./л, пише видання.

Таким чином, ціни на дизпаливо до кінця вересня, швидше за все, перебуватимуть на рівні, близькому до нинішнього (9,60—9,80 грн./л), а на марку А-95 — у діапазоні 10,40—10,70 грн./л.

Читайте також:

Якість українського бензину перевірятимуть на АЗС

На столичних АЗС ціна 92-го бензину практично зрівнялася з 95-м

В Україні подорожчає бензин попри зниження ціни нафти у світі

Автомобільний газ подорожчає на 10%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: