Нардепа Богуслаєва підозрюють у таємному продажі китайцям 56% акцій "Мотор Січ"

На самому підприємстві заявляють, що не контролюють продаж акцій підприємства їхніми власниками.

СБУ підозрює народного депутата В'ячеслава Богуслаєва з фракції "Воля народу" у незаконному продажі 56% акцій великого машинобудівного підприємства "Мотор Січ" китайським інвесторам.

Про це свідчить рішення Шевченківського районного суду від 7 вересня, передає ЛІГА.net.

Згідно з рішенням, 6 квітня 2016 року "Мотор Січ" отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $ 100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

ВідеоУкраїнські сенсації. Гламурний спецназ

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment є власником 100% статутного капіталу компанії Hong Kong Skyrizon Holding Limited " (Гонконг), яка в свою чергу є власником 100% статутного капіталу компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім'я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ "Мотор Січ" довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій "Мотор Січі", раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% "Мотор Січі" через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ "Гарант Інвест", ТОВ "Гарант Альфа", ЗАТ "Торговий дім "Олена", СК "Мотор Гарант" та інші структури.

Вячеслав Богуслаев
УНІАН
Раніше народний депутат, почесний президент "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру належного йому пакету акцій "Мотор Січі" з 15,8% до 1%. СБУ в липні відкрила кримінальне провадження за статтями "диверсія" і "підготовка до злочину".

Шевченківський районний суд Києва у вересні заарештував акції "Мотор Січі", які обліковуються на рахунках СП ТОВ "Драгон Капітал" і належать таким компаніям: Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Віргінські острови), Business House Helena (Панама), Enfields Trade & Capital Corp (Панама), Waldo Trade Ltd (Британські Віргінські острови), Granum Corporation (Панама).

У коментарі ЛІГА.net В'ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. "Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Я гадки не маю, де і як вони купували. У нас все в порядку, завод працює", - зазначив Богуслаєв. Власник Dragon Capital Томаш Фіала не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.

Раніше в "Мотор Січ" заявляли, що оскільки з 1994 року "Мотор Січ" є акціонерним товариством з приватною формою власності, акції належать окремим фізичним та юридичним особам. Обіг таких акцій є вільним і непідконтрольним самому підприємству.

Нагадаємо, що в травні 2017 року перший віце-прем'єр України Степан Кубів заявив, що китайська Skyrizon і "Мотор Січ" планує побудувати завод в місті Чунцін (центральна частина Китаю), де будуть виробляти і обслуговувати авіадвигуни за українськими технологіями. За його словами, китайська сторона планувала інвестувати $ 250 млн у модернізацію українських виробничих і проектних потужностей "Мотор Січ".

За словами директора зі зв'язків з громадськістю "Мотор Січі" Анатолія Малюка, будівництво підприємства у КНР почалося 2016 року, а поетапне введення в експлуатацію почнеться 2018 року. Всі витрати за інвестиціяями несе китайська сторона. Українська сторона виступає, як проектувальник.

Залиште свій коментар