Насалик назвав причину, чому "Нафтогаз" повинен закачати більше газу в сховища

Україна запасла на зиму 14,7 мільярда кубометрів газу.

"Укртрансгаз", який підпорядкований "Нафтогазу України", повинен закачати в підземні сховища щонайменше 17 млрд кубометрів газу для нормального проходження опалювального сезону 2016-2017 років. Такі вимоги раніше поставив Кабмін.

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" наголосив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"14,5 мільярда (кубометрів газу закачано в сховища тиждень тому) – це обсяг, якого достатньо для теплого сезону, тобто коли зима тепла. Гідрометцентр дав нам приблизні зведення, з яких видно, що в цьому році зима буде холоднішою, ніж у минулому. Не вистачить. Тому в своїх розрахунках до цього обсягу ми додали ще 1,5 млрд куб м на температурний режим. І ще 1 мільярд – це запас міцності на випадок форс-мажорів з поставками антрациту", – пояснив Насалик.

Станом на 18 жовтня, за даними "Укртрансгазу", у підземні сховища закачали 14 млрд 723 млн кубометрів газу і їхня заповненість становила 47%.

"Я робив окрему нараду, після якої стало зрозуміло, що наші порти дають можливість перевалювати до 600 тисяч тонн вугілля, але сухопутна логістика ще не відпрацьована так, щоб весь цей обсяг можна було прийняти. Тому 1 млрд кубів (газу) ми взяли, щоб у разі чого було чим підняти газо-мазутні блоки ТЕС. Але це крайня ситуація – на випадок, якщо, з одного боку, відвантаження із зони АТО взагалі зупиняться, а з іншого боку, вугілля з далекого зарубіжжя не зможе бути доставлене до України в потрібному обсязі", – сказав міністр.

Водночас у "Нафтогазі" вважають, що нинішніх запасів газу достатньо для проходження опалювального сезону. А в разі потреби – купуватимуть у Європі чи Росії. Про це сьогодні сказав головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко, передає "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, Світовий банк надав гарантії "Нафтогазу" на кредит у 500 млн доларів на закупівлю газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: