Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Насалик назвав термін відмови України від дефіцитного антрацитового вугілля

Постачання антрациту з Донбасу призупинили через війну.

Енергетичний комплекс України планує відмовитися від вугілля антрацитової групи до кінця 2019 року. Нині його бракує через блокування постачань із окупованої території Донбасу.

"Наше завдання - не диверсифікувати постачання антрациту, а здійснити його заміщення", - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, якого цитує прес-служба відомтсва.

Нині котлоагрегати переводять із антрациту на газове вугілля. Зокрема, для заміщення дефіцитного антрацитового вугілля від 2016 року реалізують пілотний проект переведення енергоблоків №2 та №5 Зміївської ТЕС (Харківщина) ПАТ "Центренерго" на газову групу вугілля. У травні цього року енергоблок №2 увімкнули в мережу для виконання пусконалагоджувальних робіт, а реконструкція енергоблока №5 триває.

До кінця 2018 року планують замістити близько 6 млн тонн антрациту на газове вугілля, а до кінця 2019-го - відмовитися від вугілля антрацитової групи.

Також планують збільшити видобуток вугілля до 10 млн тонн, що дозволить повністю відмовитися від імпорту та забезпечити теплову генерацію вітчизняним вугіллям. Цього року виділили 300 млн грн для запуску нових лав, сумарний видобуток з яких складає близько 5 тис. тонн вугілля на добу.

Крім того, збільшили частку атомної генерації в балансі електричної енергії. Працюють над збільшенням частки відновлювальної енергетики – сонця, вітру та води.

Нагадаємо, Україна планує купити вугілля в США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції