Населення України зростає

Приріст населення відбувається за рахунок міграційного обміну з країнами СНД і далекого зарубіжжя. В Україну їде працювати багато іноземців.


В 2006 році в Україні вперше після отримання незалежності спостерігається приріст населення за рахунок міграційного обміну з країнами СНД і далекого зарубіжжя.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції співробітник проекту "Седеркопінський процес" Міжнародної організації міграції Ілмарс Мезс, посилаючись на дослідження "Міграційні тенденції 2004-2006 в країнах Седеркопінського процесу".

"Таким чином, Україна поступово перетворюється з країни походження мігрантів на країну призначення мігрантів", - зазначив він.

У той же час Мезс допустив, що міграційний баланс, можливо, знову стане негативним, якщо громадяни України дістануть можливість безперешкодно переміщатися в країни ЄС. 

"Всі нові країни ЄС, за винятком Румунії, відчувають серйозний відтік своїх громадян, які їдуть у пошуках роботи в країни з великим рівнем доходу, особливо до Великобританії та Ірландії. У свою чергу, робочі місця, що звільнилися, в нових країнах ЄС, поступово заповнюють громадяни України, Молдови і Росії, а також країн колишнього СРСР", - сказав він.
 
Крім того, Мезс прогнозує, що через 5-10 років, коли все більше українців виїдуть на пошук роботи в країни ЄС, до України приїде більше громадян з бідних країн колишнього СРСР, а також Індії та В’єтнаму. 

Контингент іноземців, що перебували на обліку МВС України в 2006 році, формувався переважно за рахунок осіб, що прибули з Російської Федерації (92 тис. 171 особа), Молдови (12. тис. 15 осіб), Узбекистану (11 тис. 125 осіб), Азербайджану (10 тис. 32 осіб), Вірменії (8 тис. 332 особи) та Грузії (8 тис. 310 осіб).

Серед громадян інших країн, що проживали на законних підставах в Україні, в 2006 році переважали особи, що прибули з Китаю, Білорусі, Туреччини, Казахстану, Сирії, Йорданії, Індії.

Також Мезс зазначив, що згідно з дослідженням, загальна кількість іноземців, які перетинають український кордон, складає 40 млн. на рік, але щороку приблизно на 1 млн. людей більше в’їжджає до України, ніж виїжджає з неї. 

Найвища концентрація виявлених нелегальних мігрантів - на кордоні України зі Словаччиною, в меншій мірі - з Польщею, і найнижча - на кордоні з Румунією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: