Наскільки сильно іноземні інвестори бояться війни на Донбасі та чи готові вкладати гроші в Україну
Німецький інвестор говорить, що нині інвестори дивляться на Україну стримано і обережно.

Іноземні інвестори прийдуть в Україні, коли побачать реальні результати реформ та не буде ризиків для їхнього бізнесу.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ТСН Наталії Фібріг сказав голова правління Східного комітету німецької економіки Райнер Лінднер. Він також додав про зацікавленість німецького бізнесу в інвестиціях в Україну.
Лінднер говорить, що війна на Донбасі стримує багатьох інвесторів.
"Там (на Донбасі), звичайно. проблема в тому, що майже 50% українського ВВП, які країна отримувала роками раніше, відрізані. Місцеве населення страждає, там немає грошей, немає постачання електрики і тепла. Сепаратисти не в стані утримувати населення. Тому це драматичний розвиток і для німецьких підприємців, які частково окуповані, їхні приміщення використовують як склад для військової техніки і це потрібно за Мінськими угодами якомога швидше вирішити. Ми очікуємо також у Мінській контактній групі знаходження форми кооперації у гуманітарній сфері та економічній співпраці, щоб у цей регіон знову поступила готівка, щоб пенсіонери отримували свої пенсії і щоб купувалося вугілля. Ці всі питання потребують вирішення і Німеччина готова підтримати їх технічно. Але для цього потрібне політичне рішення", - наголосив німецький інвестор.
Він сказав, що "наразі інвестори дивляться на Україну стримано і обережно".
"Німецький уряд кредитом у понад 500 мільйонів євро надіслав сильний сигнал. Загалом, ми говоримо про фінансову допомогу для України з боку міжнародних донорів за 2015-2016 роки в розмірі 28-29 мільярдів євро. Певна частина надійде з Німеччини у вигляді кредиту. Також є домовленості у секторі енергетики. Німецький уряд дуже активний. Тепер питання в тому, наскільки німецькі підприємці можуть отримувати вигоду, чи можуть вони свої ноу-хау вводити в Україну і як повернути довіру, бо наразі інвестори дивляться на Україну стримано і обережно", - констатує Лінднер.
Щодо політичного ризику через конфлікт на Сході України, то його можна знизити певними інструментами. Про це в інтерв'ю ТСН розповів експерт Німецької групи радників при уряді України Роберт Кірхнер.
"Німецький уряд пропонує інвестиційні гарантії. Якщо, наприклад, фірму захоплять озброєні люди, якщо фірму атакують, заберуть, тобто все, що ми розуміємо під політичним ризиком. Це частково трапилося з західними інвесторами на Сході України. Проти цього можна застрахуватися і отримати суму інвестицій назад. Це, принаймні, частково знижує ризики", - пояснив Кірхнер.