Наступного року гречка в Україні стане рідкістю

Дефіцит гречки чекає українців і в 2011 році. Причина - невисокий урожай, значно нижчий, ніж минулого року.

У 2010 році в Україні буде зібрано менше гречки, ніж у 2009 році. Якщо в 2009 році було зібрано 188 тис. тонн, у поточному сезоні урожай буде не більше 168 тис. тонн. Як наслідок, баланс на внутрішньому ринку буде напруженим, а споживач зіткнеться зі зростанням цін.

"Як наслідок невисокого врожаю ціни на внутрішньому ринку навіть на початку сезону залишаються високими", - говорить Анастасія Івасенко, зерновий аналітик інформаційно-аналітичного агентства.

За її даними ціна гречаної крупи зараз складає 10,7 тис. гривень за тонну. Тобто ціна з липня зросла на 10%. Уряд зі свого боку вже вжив низку заходів щодо зниження ціни на внутрішньому ринку.

Так, з 16 вересня в Україні діє негласна заборона на експорт усіх круп. "Це вже сприяло невеликому зниженню цін на внутрішньому ринку", - заявила експерт.

Нагадаємо, що серед причини дефіциту гречки експерти вказували скорочення посівів гречки.

За даними аналітиків консалтингової компанії "ААА", аналіз даних показав, що посіви гречки в Україну щорічно в середньому знижувалися на 11%.

У XXI столітті найбільший показник був у 2001 році, коли гречка була посіяна на площі близько 712 тис. га. З того сезону посіви зменшилися в 3,3 рази до 215 тисяч га в 2010 році.

Наприкінці серпня президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів розглянути можливість введення мита на експорт гречаної крупи.

Читайте також:

Киян обіцяють "завалити" гречкою та цукром

Українцям порадили запасатися картоплею і бавовною

Сир в Україні подорожчає до 100 гривень за кілограм

Найближчим часом подорожчають м'ясо, гречка та молоко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: