Наступного року квартири в Києві продовжать дешевшати

Експерти прогнозують, що вже взимку 2010 року ціни на житло в столиці знизяться на 10-15%. Влітку можливий ще більший обвал на ринку нерухомості.

Наступного року ціни на квартири в Києві знизяться, прогнозують експерти. Зокрема, протягом зими житло в столиці може подешевшати на 10-15%.

Більшість експертів відзначають, що незважаючи на те, що протягом останнього року ціни на квартири знизилися в півтора рази, вони все ще далекі від реальної ринкової вартості. З огляду на це, вже у 2010 році квадратний метр житла в Києві може коштувати максимум 1 тисячу доларів. Усі розмови про подорожчання квартир, за словами спеціалістів, спеціально підігріваються брокерами та банкірами.

Заступник голови ради Українського товариства оцінювачів Наталія Лебідь відзначила, що ріелтори штучно утримують вартість житла, але його ціна не відповідає реальним доходам населення й економічній ситуації в країні.

"Це ж ненормальна ситуація, коли сьогодні за один метр квадратний київської "малосімейки" на околиці просять 2100 доларів, - упевнена Лебідь. - У бідних людей таких грошей немає, а багаті жити в такій квартирі не захочуть".

Експерт підкреслила, що світова практика показує: середня ціна нерухомості не повинна перевищувати суми середньостатистичної зарплати за 10 років.

З огляду на те, що середня зарплата в Києві становить 3108 гривень, а по всій Україні - 1950 гривень, середня вартість однокімнатної квартири в столиці повинна становити близько 370 тисяч гривень (46 тисяч доларів), а в провінції - 230 тисяч гривень (28,8 тисячі доларів).

Лебідь переконана, що взимку ціни в доларовому еквіваленті впадуть ще на 10-15%, а влітку відбудеться більш серйозний обвал.

Експерти також упевнені, що різке подорожчання житла у кризовий період спровокували комерційні фінустанови, які беруть кредити за кордоном під 6-8% річних, а в Україні ставки кредитів вже зараз сягають 30-35%, і на такій різниці можна заробити великі гроші.

Крім того, ціни на квартири завищувалися доти, доки вартість житла не перевищила купівельну спроможність кредитоспроможного населення. Зараз почався зворотний процес: ціни будуть падати до тих пір, поки попит не врівноважить пропозицію.

Разом із тим, за словами експертів, банки теж зацікавлені у підтримці високих цін на ринку.

Фінансовий аналітик Олексій Лупоносов навів один із прикладів такої схеми: "Один з українських банків збудував величезний житловий комплекс на березі моря в Севастополі, і тепер його керівництво викупило всі квартири для себе через підставних осіб. Це робиться для того, щоб створити враження активності на ринку нерухомості та утримати пікові ціни".

Нагадаємо, зараз на столичному ринку нерухомості почався "мертвий сезон" - час, коли люди найменше купують і продають житло.

Середня ціна квадратного метра квартири в Києві, за оцінками експертів, зараз становить 1600 доларів. Ця ціна може змінитися після того, як у березні на ринку почнеться активніша торгівля.

Читайте також:

На ринку нерухомості починається мертвий сезон

Квартири у Києві подешевшали на 50%

У Києві найдешевша у світі оренда квартир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: