Наступного року російський газ для України подорожчає на 20%

Згідно з умовами контракту, підписаного між Україною та Росією, у 2010 році 20% знижка на російський газ вже не діятиме.

Україна з 1 січня 2010 року повинна платити за російський газ без знижок, як передбачено чинним контрактом.

Про це повідомив заступник голови Держдуми, президент Російського газового товариства Валерій Язєв.

"Знижка була до 1 січня 2010 року, контракт необхідно виконувати, а значить, з цього часу Україні необхідно оплачувати за газ без знижок", - сказав він.

Відповідно до контракту, підписаного сторонами в січні, Україна повинна оплачувати російський газ за європейськими цінами, але зі знижкою в 20% на 2009 рік.

У той же час Язєв не виключив можливості перегляду газового контракту з Україною. "Перегляд будь-якого контракту можливий за наявності доброї волі двох сторін", - відзначив він. Поки про необхідність перегляду контракту заявляв лише президент України Віктор Ющенко.

"Газпром" і "Нафтогаз України" тему перегляду діючих контрактів на своїх переговорах не піднімали.

Що стосується можливості загострення газових відносин, то, цього, на думку Язєва, можна уникнути. "Газова криза можлива, і це цілком залежить від української сторони", - сказав він. Росія, зі свого боку, "заклала всі системні, фундаментальні, технічні рішення для забезпечення переходу транзиту газу до Європи в усіх напрямках - і по балканських, і по Західному, і по Північно-Західному".

Між тим, вважає віце-спікер Держдуми, на цей момент "зберігаються всі три теми, які можуть призвести до цього: наявність системного монополізму України, складна соціально-економічна і політична ситуація на Україні і велика енергоємність цієї країни, а також відсутність міжнародно-правових інструментів, які регулювали б з усією відповідальністю газові відносин між Росією та Україною ".

Крім того, відзначив Язєв, газове питання є одним з аргументів внутрішньополітичної боротьби на Україні.

Нагадаємо, 13 листопада у ЗМІ з`явилася інформація, що Росія запропонувала Україні новий варіант газової угоди. Згідно з ним, об'єкти української ГТС переходять у власність Росії.

Читайте також:

У Ющенка переконані, що російські газові угоди посприяють переговорам

Росія знову погрожує Україні газовими штрафами

Росія пообіцяла Україні модернізувати її газові труби

Фірташ вимагає від України 8 млрд дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: