Наступного року Україна планує взяти кредитів на понад 13 мільярдів доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість запозичень буде здійснено на внутрішньому ринку.

Україна планує 2020 року здійснити зовнішні запозичення в обсязі 4,9 млрд доларів і внутрішні в обсязі 231,1 млрд грн (або 8,4 млрд доларів).

Такі цифри закладено в державний бюджет-2020, повідомив урядовий уповноважений з питань держборгу Юрій Буца, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми продовжимо збільшувати частку запозичень в національній валюті", - сказав Буца під час конференції рейтингового агентства Fitch в Києві.

Обсяг виплат за держборгом наступного року оцінюється в 282,1 млрд грн (10,3 млрд доларів) - погашення основної суми та 141,5 млрд грн (5,1 млрд доларів) - виплата відсотків. Ще 12 млрд грн планується залучити за рахунок приватизації.

Буца зазначив, що від початку цього року сукупний держборг України скоротився від 60,9% ВВП до 51,2% ВВП на вересень цього року, хоча в доларовому вираженні він виріс від 78,3 млрд доларів до 83 млрд доларів.

Частка боргу в гривні за цей час збільшилася від 33% до 40%, а в доларах скоротилася від 48% до 42%. Борг в євро збільшився від 9% до 11%. Державний уповноважений з держборгу додав, що невелика частка євро дозволяє розглядати можливість її збільшення.

Відео Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада проголосувала за головний фінансовий документ на майбутній рік не під ялинку, як зазвичай, а вже зараз. Та ще й рекордно швидко - до обіду. Утім, радість від злагодженого бюджетного процесу слугам зіпсував новий скандал усередині фракції. Депутатка Анна Скороход заявила, що її чоловіка затримали і будуть намагатись екстрадувати до Росії через її голосування врозріз із позицією фракції.  

Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2020 рік

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції