Наступного року українська економіка зросте лише на 3 відсотки

За прогнозами профільного міністерства, наступного року показники української економіки зростуть, але несуттєво.

У 2010 році рівень зростання валового внутрішнього продукту в Україні становитиме від 1,5% до 3%.

Про це йдеться у двох базових прогнозах розвитку української економіки в 2010 році, розроблених Міністерством економіки.

Розрахунки міністерства наведені у прогнозних оцінках, які Національний банк передав до Верховної ради для підготовки проекту основних напрямів бюджетної політики на наступний рік.

За першим сценарієм, у 2010 році очікується реальне зростання ВВП на рівні 3% (номінальний ВВП - 1192,8 мільярда гривень) при інфляції 12%. За розрахунками НБУ, такий сценарій дозволяє прогнозувати зростання грошової маси на 19%, а грошової бази - на 14%.

Другий сценарій допускає реальне зростання ВВП на 1,5% (номінальний ВВП - 1173,8 мільярда гривень) при інфляції 13,5%: зростання грошової маси і монетарної бази очікуються на рівні 16% і 11% відповідно.

Нагадаємо, у квітні уряд оприлюднив консенсус-прогноз розвитку української економіки на 2010 рік. Згідно з ним, наступного року в Україні очікується інфляція на рівні 13,2%, зростання реального ВВП на рівні 1,7%, зростання імпорту на 10,7% й експорту на 11,6%.

В той же час, цього року за прогнозами міжнародних фінансових установ на Україну очікує серйозне економічне падіння. Так, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, рівень українського ВВП знизиться на 8%.

Інші фінансові установи прогнозують падіння української економіки на 10 і більше відсотків.

Читайте також:

Тігіпко прогнозує подальше падіння українського ВВП

СП: Тимошенко приховує від Ющенка і народу реальний стан економіки

МВФ пророкує падіння українській економіці у 8%

Економіка України скотилася до рівня 1997 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: