Наступного року зарплати і пенсії зростуть

Прожитковий мінімум до кінця наступного року може становити 953 грн, мінімальна зарплата - 1004 грн, а мінімальна пенсія - 800 грн.

У 2011 році уряд продовжить підвищувати соціальні стандарти. Вони можуть бути збільшені до 9%, а мінімальна зарплата перевищить 1 тис. грн до кінця наступного року. Про це пише "Коммерсант Украина" у статті "Минимумы подтягивают к максимуму".

У розпорядженні видання опинилися попередні розрахунки збільшення соцвиплат у 2011 році, які Міністерство праці та соціальної політики заклало в проект держбюджету.

Виплати планується підвищити на 8,8-8,9%. Прожитковий мінімум до кінця наступного року може становити 953 грн, а мінімальна зарплата - 1004 грн.

Мінімальний розмір погодинної оплати праці з 1 січня пропонується встановити на рівні 5,67 грн, з 1 грудня - 6,05 грн. Мінімальна пенсія до кінця 2011 року становитиме 800 грн, як і прожитковий мінімум для непрацездатних. Найбільше зростання - на 11,6% - очікується лише за розміром посадових окладів працівників I розряду єдиної тарифної сітки (ЄТС).

Як розповіло високопоставлене джерело в міністерстві, Мінфін погодився підвищити соцвиплати на рівень інфляції (у 2011 році очікується 10,8%).

За приблизними підрахунками, на збільшення пенсійних виплат буде потрібно до 9 млрд грн, на ЄТС - 5,5 млрд грн.

У свою чергу голова комітету з питань соцполітики та праці Верховної ради Василь Хара вважає, що запропоноване урядом зростання стандартів недостатнє, тому що він менше за рівень очікуваної до кінця 2010 року інфляції. За 9 місяців інфляція становила 7,4%, за рік очікується 12%.

Також експерти відзначають, що Кабмін не може значно підвищити соцвиплати, оскільки має зобов'язання перед МВФ. У меморандумі з фондом вказується, що в 2011 році видатки держави на зарплату зростуть на 14,6 млрд грн, до 146 млрд грн (+12,8%).

Крім того, набуття чинності Податкового кодексу в 2011 році призведе до зниження доходів на 4 млрд грн.

Читайте також:

ПР: Людей не цікавить конституційна реформа, їм потрібна зарплата

В Україні зросла мінімальна зарплата

Янукович заявив про повільний вихід України з кризи

Кабмін зібрався знизити податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: