Наступного року зарплати в Україні знизяться

Економісти прогнозують, що наступного року в Україні збільшаться номінальні зарплати, але реальні прибутки громадян знову впадуть.

Наступного року рівень реальної середньої зарплати в Україні знизиться, незважаючи на зростання номінальних доходів населення. Такий прогноз оприлюднив економіст компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов.

Нагадаємо, за підсумками 11 місяців поточного року рівень середньої реальної зарплати в Україні знизився на 10%. За словами експерта, у 2010 році очікується зростання номінального рівня зарплат на тлі їх зниження в реальному вимірі. Цифра цього падіння, з урахуванням інфляції, в середньому може скласти 1,4%.

У листопаді, за даними Держкомстату, середня заробітна плата склала 1955 гривень, що на 7,3% вище в номінальному виразі і на 5,8% нижче у реальному з розрахунку рік до року. "Поліпшення динаміки заробітних плат в Україні в листопаді пов'язано з тим фактом, що в листопаді минулого року відбувся різкий розворот ситуації з динамікою номінальної зарплати: середня зарплата скоротилася на 5% місяць до місяця, а зростання номінальної зарплати в річному виразі сповільнилося з 30% рік до року до 22,7%", - пояснив Блінов.

За його словами, саме в листопаді 2008 року динаміка реальних зарплат перейшла в область негативних значень, в якій вона перебуває досі. "Ми очікуємо, що в грудні 2009 року середня зарплата здійснить традиційний для кінця року ривок і складе 2025 гривень за підсумками місяця. При цьому в наступному році ми очікуємо зростання номінальних зарплат з досягненням середньорічного показника 2165 гривень на місяць і виходом на позначку 2400 гривень у грудні", - пояснив експерт.

"Проте зростання заробітної плати буде компенсуватися високою інфляцією, і в реальному виразі середньорічний показник реальних зарплат в 2010 році має знизитися на 1,4%", - в той же час, попередив він.

Нагадаємо, станом на 1 грудня в Україні зменшилася заборгованість із зарплат. Сума зменшення, за інформацією Держкомстату, становила 1,8%, і зараз зарплатні борги в Україні сягнули 1,641 мільярда гривень.

В той же час, за підсумками жовтня поточного року Україна посіла останнє місце в Європі за рівнем зарплат, якщо їх рахувати в доларовому еквіваленті.

На кінець року середня зарплата в Україні в доларовому еквіваленті, швидше за все, становитиме не більше 246 доларів на місяць.

Читайте також:

Українцям заборгували 1,6 мільярдів гривень зарплат

За рік Україна стала найбіднішою країною Європи

Експерти: тінізація економіки стала тотальною і загрожує нацбезпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: