Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк Чехії: МВФ навмисно підігрів кризу в Східній Європі

В Чехії вважають, що Фонд навмисно стимулював кризу, щоб примусити країни Східної Європи звернутися до нього за кредитом.

Заступник голови Національного банку Чехії Моймир Гампл вважає, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) навмисно підігрів кризу в Східній Європі, щоб створити ситуацію, при якій регіон змушений був би звернутися до МВФ за фінансовою допомогою.

"Це просто безглуздо, що саме МВФ прискорив кризу. Це була очевидна спроба викликати необхідність фінансового порятунку всього регіону", - заявив Гампл.

За словами представника чеського Центробанку, до кризи у МВФ практично не було "клієнтів", проте нове керівництво фонду в особі Домініка Стросс-Кана вдало скористалося кризою, щоб розширити поле діяльності і збільшити свої фінансові ресурси.

Заступник голови Центробанку Чехії зауважив, що МВФ, як і інші міжнародні організації, перебільшив потенційні ризики західноєвропейських банків у регіоні, ігноруючи той факт, що кредити місцевих "дочок" західноєвропейських банків здебільшого покриваються за рахунок місцевих депозитів. Приміром, чеські банки не є боржниками і не "висять на шиї" у своїх материнських компаній за кордоном, підкреслив Гампл. Він додав, що при виникненні локальних проблем східноєвропейські банки самостійно будуть їх вирішувати, не звертаючись за допомогою в банки Австрії, Бельгії чи Франції.

"Невірна інтерпретація даних Міжнародним валютним фондом - це особливо неприємна історія. Після того як ми втрутилися, МВФ змушений був скорегувати свої оцінки ризиків у банківській системі", - заявив Гампл.

Говорячи про перспективи приєднання Чехії до єврозони, Гампл зазначив, що країна не поспішає вступати в валютний союз, тим більше, що чеському Центробанку вдається контролювати інфляцію в країні.

Крім того, Гампл підкреслює, що приєднання до єврозони не є панацеєю для європейських країн, що розвиваються. "Деякі помилково вважають, що приєднання до єврозони дозволить їм вільно зітхнути, що в підсумку призводить до грецького сценарію", - зауважив він.

Як повідомлялося, 1 квітня технічна місія МВФ завершила свою роботу в Києві, обговоривши з Кабміном можливість подальшого надання Україні кредитів. Очікується, що наступного тижня МВФ буде готовий передати українському уряду проект угоди про співпрацю.

Читайте також:

Азаров: уряд не ставатиме на коліна перед МВФ

Україна просить МВФ погодитися на 10%-ный дефіциту бюджету

Азаров сподівається на нову програму співпраці з МВФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції