Нацбанк: долар не буде дорожчати до кінця року

В НБУ прогнозують стабільність на валютному ринку України, принаймні в найближчі два місяці.

До кінця 2009 року курс гривні може залишитися на нинішньому рівні, вважає перший заступник голови Національного банку Анатолій Шаповалов.

"Може втриматися (курс гривні на поточному рівні - ред.). Ринок (міжбанківський) збалансований", - сказав банкір. Він також відзначив, що валютний ринок зберігає збалансованість попиту та пропозиції при мінімальному втручанні Нацбанку: НБУ продає валюту лише під потреби НАК "Нафтогаз України" та фізичних осіб-позичальників.

У цьому зв'язку Шаповалов також нагадав, що в поточному році економічна динаміка покращується щокварталу.

Говорячи про ризики призупинення фінансування України з боку Міжнародного валютного фонду, Шаповалів зазначив, що такий крок може, серед іншого, негативно позначитися на рейтингових оцінках українських позичальників.

Водночас заступник голови НБУ підкреслив, що Нацбанк має в своєму розпорядженні достатній обсяг золотовалютних резервів, аби підтримати курс гривні.

"У нас досить резервів, аби не допускати будь-яких різких коливань. Останнім часом гривня трішки зміцнюється", - додав банкір.

Нагадаємо, у вівторок, 10 листопада, гривня трохи посилила позиції на міжбанківському ринку, торги на якому закрилися в діапазоні 8,11-8,14 грн за долар.

В той же час, із початку 2009 року курс гривні знизився на 0,9% - із 8,05 грн до 8,125 грн за долар. Для підтримки курсу національної валюти НБУ з початку року продав зі своїх резервів більше 10 мільярдів доларів.

Читайте також:

Президент, уряд і Нацбанк не змогли домовитися заради кредиту МВФ

Українці знову почали масово купувати валюту

Нацбанк зізнався, що не може зупинити падіння гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: