Нацбанк друкуватиме менше грошей

Національний банк України суттєво зменшить виготовлення нових грошей та рефінансування банків.

Про це голова НБУ Володимир Стельмах заявив після зустрічі з президентом Віктором Ющенком, міністром фінансів Віктором Пинзеником та головою "Нафтогазу" Олегом Дубиною.

За його словами, НБУ буде проводити більш оптимальну, стриману монетарну політику. "Це означає, що питання випуску нових грошей, рефінансування і так далі, воно буде більш обмежено", - сказав Стельмах.

Також Стельмах заявив, що НБУ має намір підвищити облікову ставку. Віктор Ющенко сказав, що НБУ переходить на режим щоденних аукціонів.

Про різке скорочення обсягів рефінансування комерційних банків повідомив також міністр фінансів Віктор Пинзеник. Банки, які займатимуться спекуляціями на валютних ринках, будуть позбавлені ліцензій, додав він.

Українські комерційні банки на сьогоднішній день накопичили достатньо валюти на своїх балансах, заявив Ющенко. Крім того, за його словами, зараз "експортні темпи вищі, ніж імпортні". Відповідно до цього, зростання курсу долара, яке відбувається в Україні, має психологічний характер, зазначив глава держави.

Ющенко зазначив також, що "готівковий ринок формує всі провокації" стосовно зростання курсу долара. Водночас президент додав, що це право населення – купувати валюту, і НБУ повинен обслуговувати право населення на обмінні операції. Він додав, що на сьогоднішній день сальдо на користь долара у обмінних операціях значно скоротилося і складає 2-3 млн. дол. проти 20-30 млн. дол. 10-12 днів тому.

Крім того, Ющенко заявив, що Україна повністю розрахувалася за спожитий у 2008 році газ.

Як повідомлялося, президент Ющенко проводить зустріч із головою Національного банку Володимиром Стельмахом, міністром фінансів Віктором Пинзеником та головою НАК "Нафтогаз України". Зустріч відбувається в аеропорту "Бориспіль" перед відльотом глави держави із робочою поїздкою до Миколаївської області, повідомляє прес-служба президента.

Основні теми зустрічі – ситуація з розрахунками за імпортований Україною газ та курсова політика.


ВідеоНацбанк друкуватиме менше грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: