Нацбанк гарантував банкам підтримку

Банки можуть звернутися по допомогу до Нацбанку, якщо обсяги строкових депозитів зменшаться на 2%.


Національний банк України вніс зміни до ухвали №319 від 11 жовтня, якою вводилися деякі обмеження у діяльності банків.

Згідно з внесеними змінами, у разі зменшення обсягів строкових депозитів у банку на 2% протягом 5 робочих днів банк може звернутися до НБУ за підкріпленням ліквідності в оперативному порядку. Це підкріплення ліквідності може сягати до 60% від статутного капіталу банку на термін до 1 року за плату в розмірі 15%. 

Національний банк України (Фото: www.nbuv.gov.ua)
Національний банк допоможе банкам у боротьбі з кризою
В підпункті постанови №319 про обмеження кредитування контрагентів, які не мають валютної виручки, в іноземній валюті, зазначається, що банки можуть надавати кредит в іноземній валюті таким контрагентам у межах заборгованості за ними, яка склалася на цю дату. Всі інші кредити надаються в установленому порядку за наявності відповідних ресурсів.
З документу, який став реакцією НБУ на вплив світової фінансової кризи на українську банківську систему, вилучений підпункт, яким банки зобов'язувалися забезпечити постійний щоденний моніторинг за дотриманням установлених обмежень. 

Як повідомляв ТСН.ua, для стабілізації роботи банків НБУ вжив ряд заходів. Зокрема, Нацбанк наказав банкам уникати повернення коштів з депозитів раніше, ніж зазначено у договорах. Також НБУ ввів 5-відсотковий коридор коливань курсу на готівковому ринку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: