Нацбанк готує "чорний список" позичальників

До "чорного списку" потраплятимуть ті, хто недобросовісно сплачував кредит банку. Ним вільно користуватимуться усі комерційні банки, щоб вирішувати, чи довіряти клієнту.

Національний банк складає реєстр недобросовісних позичальників. Надати про таких інформацію зголосилися ледь не всі комерційні банки.

До списку увійдуть недисципліновані клієнти банків, які мають невтішні кредитні історії. За словами фінансового аналітика Олександра Охріменка, така база даних міститиме "позичальників, яким ніколи не треба давати кредити".

Донедавна такі реєстри складали в бюро кредитних історій. Їх в Україні декілька, не всі фінустанови з ними співпрацюють. Нацбанк має на меті скласти повний реєстр, який буде доступний в кожну хвилину.

Нині комерційні банки радяться, який обсяг інформації переказувати Національному банку. Про цей факт повідомлятимуть позичальника.

"Це досить дієво, бо багато людей чуючи, що інформація буде розголошена стають лояльними до банку", - коментує ідею голова правління комерційного банку Олександр Новиков.

"Чорний список" поповнюватимуть персонально, батьки за дітей і чоловіки за дружин не відповідатимуть.

Позичальника, який хоч із затримкою, але кредит виплатив, зі списку не викреслять, щоб наступний банк знав, що клієнт може виплатити гроші невчасно.

В той же час громадська організація, до якої увійшли позичальники банків, вважають таку ідею не найкращою.

Наразі три тисячі членів організації судяться з банками, щоби визнати валютні кредити незаконними і доводять, що недобросовісні не стільки вони, скільки банки.

Банкіри і самі погоджуються, що переважна більшість клієнтів банку, які брали кредити у валюті, неплатоспроможні "не через те, що вони погані, а тому, що криза".

Докладніше - у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Держбюджет за доходами невиконаний на 34 млрд грн

Офіційний курс валют на 22 січня

НБУ відкличе ліцензію в Укрпромбанку

МВФ вирішив, що Україна може витрачати гроші без його дозволу
 

ВідеоНБУ складає "чорний список" позичальників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: