Нацбанк націоналізує "Промінвестбанк"?

Правління Нацбанку увечері 9 грудня прийняло постанову про націоналізацію "Промінвестбанку".

Про це повідомило джерело в правлінні, пише "Комерсант-Україна". За його словами, підставою для цього стала нездатність народних депутатів Андрія і Сергія Клюєвих провести додаткову емісію акцій ПІБ на 900 млн. грн.

"Першим пунктом документа вирішено рекомендувати тимчасовому адміністратору (заступнику голови НБУ Володимиру Кротюку) анулювати цю емісію у зв'язку з тим, що термін підписки на акції закінчився, - розповіло джерело. - Другим - рекомендувати тимчасовому адміністратору припинити пошуки можливих інвесторів серед приватних осіб, третім - рекомендувати Кабінету міністрів виступити інвестором банку. Ще є десять пунктів, які описують цю процедуру".

Інші члени правління НБУ відмовилися підтвердити цю інформацію.

"Рішення не оприлюднене, значить, воно не прийняте", - заявив один з них.

На запитання, чому інформація так довго оприлюднюється, ще один член правління НБУ відповів, що текст документа може бути змінений, оскільки на голову НБУ Володимира Стельмаха здійснюється тиск.

"За ухваленням документа послідували дзвінки, і глава міг змінити своє рішення, - сказав він. - Ви ж знаєте, що депутати хочуть створити тимчасову комісію з перевірки діяльності НБУ, щоб люди, які хотіли забрати ПІБ, мали поблажки".

За даними Нацбанку, станом на 1 жовтня "Промінвестбанк" серед 178 банків посідав 6-е місце за активами (27,651 млрд. грн.) із статутним капіталом 200,175 млн. грн., зобов'язаннями 24,05 млрд. грн., з яких 11,357 млрд. грн., – депозити фізосіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: