Нацбанк не хоче "вбивати" проблемні банки

НБУ проти ліквідації 12 банків, для їх спасіння він планує використати менше, ніж 44 млрд. гривень.

Нацбанк виступає проти повної ліквідації "проблемних" банків. Про це журналістам заявив сьогодні член правління Нацбанку Віктор Кравець.

"У випадку, якщо банк ліквідується до нуля, ми вважаємо, що це неправильно. Повинні бути інші рішення, і ми зараз готуємо відповідну законодавчу пропозицію. Сподіваюся, що під час кризи вони будуть прийняті швидше", - сказав він.

Він також повідомив, що в даний час в процедурі ліквідації в Україні знаходиться 12 банків. При цьому він підкреслив, що остання процедура ліквідації в банку була розпочата в лютому минулого року. "Тобто це було задовго до фінансово-економічної кризи і ніяк з цим не пов'язано", - зазначив Кравець.

Він також заявив, що для для рекапіталізації українських банків I і II групи необхідно коштів "у декілька разів менше, ніж 44 млрд. грн". "Я вам відповім так - це сума (для рекапіталізації) у декілька разів буде менша, ніж передбачено держбюджетом".

Згідно закону про держбюджет-2009 для рекапіталізації української банківської системи на 2009 р. передбачено виділення 44 млрд. грн. за рахунок коштів стабілізаційного фонду.

Також, 18 лютого, уряд ухвалив рішення про участь держави у збільшенні капіталів комерційних банків в обмін на частину їхніх акцій. При цьому прем`єр-міністр Тимошенко наголосила, що це буде "добровільна співпраця" банків з державою.

Читайте також:

НБУ ввів куратора в банк "Фінанси і Кредит"

НБУ вивів тимчасову адміністрацію з "Промінвестбанку"

Банкіри прогнозують курс долара на рівні 8 гривень

МВФ оцінив "дірку" в бюджеті України в 20 мільярдів гривень

ВідеоНБУ допоможе банкам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: