Нацбанк не забороняє видавати депозити

Правові відносини регулюються між банком і вкладником без втручання Нацбанку.

Глава ради Нацбанку Петро Порошенко заявив, що НБУ не забороняє банкам достроково повертати вкладникам депозити.

Про це він сказав в ефірі Шустер Live.

"Відносини між вкладником і банком регулюється договором. Посилання банкірів на те, що Нацбанк своїми нормативними документами забороняє віддавати людям їх гроші, є некоректним і безпідставним", - зазначив голова ради НБУ.

"Тезу 2 пункту 413 постанови Нацбанку, на яку давали можливість посилатися банкірам, скасовано. Левова частина надійних стабільних банків пропонує і інформує своїх вкладників про те, що вони готові достроково розривати депозити", - наголосив Порошенко.

"Інший спосіб, якщо ваша угода з банком забороняє це робити. Нацбанк до цього немає жодного відношення. Правові відносини регулюються між банком і вкладником без втручання Нацбанку", - підкреслив він.

Як повідомлялося, Національний банк зняв заборону на дострокове повернення вкладів. Зокрема, регулювальник відмінив норму, згідно з якою НБУ рекомендував банкам прийняти заходи для забезпечення позитивної динаміки зростання об'єму депозитів. На цю норму банкіри посилалися, коли відмовляли клієнтам в достроковому розірванні депозитних договорів.

Читайте також:

Тимошенко: кризу в банківській системі подолано

8 найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

Нацбанк знову перекрив доступ до депозитів

Кредитування повернеться в Україну до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: