Нацбанк: нинішній курс гривні є реальним

За даними НБУ, гривня є найбільш недооціненою валютою у світі.

Нинішній курс гривні до долара є реальним і віддзеркалює економічну та політичну ситуацію, і соціальну напругу.

Про це заявив заступник голови Нацбанку Олександр Савченко, коментуючи заяву прем’єра Юлії Тимошенко про те, що курс має бути на рівні 6,5 гривень за долар.

Водночас, він зазначив, що "економічно обґрунтований курс не такий".

"Є декілька методів обґрунтування реального курсу. Такий самий простий – це індекс Біг-Мак. Це те, скільки коштує Біг-Мак в Україні і, наприклад, у Нью-Йорку. Зараз еквівалентний курс Біг-Мак у Нью-Йорку і у Києві десь 3,8-3,9", - сказав Савченко.

"В принципі, це правильна орієнтація. За цим показником гривня є найбільш недооціненою валютою у світі", - вважає він.

"Потенціал ревальвації валюти є, але завдяки невизначеності політичній та соціальній ми маємо те, що маємо", - наголосив заступник голови НБУ.

Також, коментуючи заяви Тимошенко про те, що на ринку валюти проводиться спланована акція і спекулятивні операції, Савченко наголосив, що "є підстави" так вважати.

"Багато інформаційних агентств запрошують на свої програми експертів, банкірів і вони абсолютно впевнено, з розумінням кажуть: готуйтеся, курс буде 10. Це гра на знецінення гривні", - вважає він. Савченко закликав "припинити залякувати суспільство".

"Головне направляти кошти на розвиток економіки. Без структурних змін, а це створення банку розвитку, не можливо направити будь-які кошти у розвиток економіки. Без кредитів економіка не може почати рости", - наголосив заступник голови Нацбанку.

Нагадаємо, Нацбанк звинуватив у стрімкому падінні гривні низку комерційних банків. За інформацією НБУ, деякі фінустанови створили штучний дефіцит іноземної валюти, що й призвело до подешевшання гривні.

Протягом останніх двох днів курс української валюти впав дуже суттєво. Якщо вранці у понеділок долар на міжбанку коштував менше 8 гривень, то торги вівторка завершилися на позначці 8,24 гривні за долар.

Читайте також:

Тимошенко почала перевірки банків, які "руйнують гривню"

Долар на міжбанку злетів до 8,24 грн

НБУ обмежив доступ банків до валютних інтервенцій

Нацбанк знайшов винних в обвалі гривніНацбанк знайшов винних в обвалі гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: