Нацбанк обіцяє не допускати різких коливань курсу долара

У Нацбанку вирішили зайвий раз нагадати, що підтримувати курсову стабільність - це прямий обов'язок НБУ.

Національний банк заявляє про готовність згладжувати різкі коливання курсу гривні щодо долара. Про це повідомив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.

"Підтримувати курсову стабільність - це прямий обов'язок Національного банку", - сказав, зокрема, він. Також чиновник додав, що НБУ продовжує проводити аукціони для погашення позичальниками валютних кредитів.

Разом з тим, виступаючи у Верховній раді виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський повідомив, що упевнений у швидкій стабілізації гривні.

"Зараз ми спостерігаємо неадекватні тенденції у цій частині (на валютному ринку). Я упевнений, що як тільки завершиться зараз, зокрема у Нацбанку, період відпусток і відряджень, команда повернеться повністю до роботи, ця ситуація стабілізується і буде узята під контроль", - сказав він.

При цьому Уманський підкреслив, що реальних економічних і монетарних підстав для зростання курсу долара на сьогоднішній день не існує. За словами в.о. міністра, така ж позиція і Національного банку.

Нагадаємо, що 13 січня гривня відіграла ранкове падіння на міжбанківському валютному ринку після того, як НБУ вийшов на міжбанк з продажем долара на аукціоні під погашення кредитів для фізичних осіб за курсом 8,01 грн за долар.

Читайте також:

На міжбанку знову почав дешевшати долар

Мінфін: гривня обвалилась, бо у декого здають нерви

Ющенко: кожного місяця борг України зростає на 15 мільярдів

Експерт: на гривню чекає обвал, хто б не виграв вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: