Нацбанк обіцяє, що долар буде по 6,5-7 гривень

Заступник голови НБУ впевнений, що гривня має посилюватись до рівня 7, а може і 6,5 гривень за долар.

Гривня скоро зміцниться, прогнозує заступник голови Національного банку Олександр Савченко. Втім, на його думку, значне посилення національної валюти зробить українську продукцію неконкурентноспроможною на російських ринках.

"Україна дуже багато залучала доларів. Коли цей потік припинився – довелось віддавати. А це важко. І у нас був брак експорту. Він і зараз є. Оці два фактори зіграли вирішальну роль у девальвації гривні. Якщо гривня посилиться до рівня 6-6,5 за долар, то наша продукція стане неконкурентноспроможною на російських ринках. Російські ринки дуже важливі для нашої продукції", – зауважив Олександр Савченко в ефірі Радіо Свобода.

Водночас він підкреслив, що за умови рекапіталізації ситуація буде виправлена і курс буде стабілізований. Савченко переконаний, що він має бути посилений.

"Тобто гривня має посилюватись до рівня 7, а може 6,5 гривень за долар. І все це має бути за умов політичної стабільності. Курс має бути біля 7 гривень. Чому він зараз більший? Фундаментальна причина – це настрої суспільства", - пояснив він.

Представник Нацбанку також закликав не хвилюватися щодо ситуації з кредитом МВФ.

"Золотовалютні резерви Нацбанку зараз 28 мільярдів доларів, достатньо, щоб погасити всі наші зовнішні борги на наступний рік. Тобто, тут не треба хвилюватися. Думаю, ми отримаємо другий транш (від Міжнародного валютного фонду – прим. ред.), тому що дешевшого і вигіднішого кредиту нема і не буде в найближчі 5-6 років. Я думаю, що МВФ оцінить нашу ситуацію і ми знайдемо компроміс", - зазначив він.

На сьогодні, 11 лютого, офіційний курс НБУ становить 7,7 гривень/доллар – такий рівень втримується з грудня 2008 року. Тим часом українські банки напередодні трохи, але все таки понизили наявний курс американської валюти. У вівторок середній курс продажу в порівнянні з понеділком знизився на 1,9 копійок до 8,385 грн.

Як відомо, в січні інфляція в Україні склала третину від запланованої на рік, ціни виросли на 2,9%. Міністерство економіки пояснило це наслідками світової фінансової кризи і девальваційних тенденцій на вітчизняному валютному ринку наприкінці 2008 року.

Читайте також:

США готові надати Україні кредит
Міжбанк закрився зростанням долара
Українці знову забирають депозити з банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: