Нацбанк обмежив купівлю валюти для розрахунків за депозитами

НБУ заборонив банкам купувати іноземну валюту для виплати сум за валютними депозитами.

Національний банк залишив за банками право купувати іноземну валюту для виплати відсотків за валютними депозитами, проте заборонив її купувати для виплати сум таких внесків.

Відповідне рішення закріплене постановою НБУ. Документ зареєстрований в Міністерстві юстиції 1 березня 2010 року і набуває чинності з дня його офіційної публікації.

Постановою затверджено положення про порядок державної реєстрації НБУ іноземних інвестицій.

Крім того, внесені поправки в порядок іноземного інвестування в Україну і до порядку торгівлі інвалютою.

Документом також розширюється перелік платних послуг, що надаються Нацбанком.

"Банки мають право купувати, обмінювати інвалюту з метою виконання власних зобов'язань в інвалюті щодо виплати вкладнику відсотків за вкладом у інвалюті", - пояснюється в ньому.

У супровідному листі НБУ підкреслюється, що в порівнянні з попередньою редакцією цього положення передбачена можливість купівлі інвалюти з метою виконання банками власних зобов'язань за депозитними операціями в інвалюті виключно в частині повернення відсотків за вкладами.

"Тобто, купівля уповноваженим банком інвалюти з метою виплати клієнтові суми вкладу, розміщеного в інвалюті, у цих випадках забороняється", - йдеться в листі.

Така операція, як пояснюють, повинна здійснюватися уповноваженим банком за рахунок власних коштів у інвалюті.

Нагадаємо, що Нацбанк зобов`язав комерційні банки починаючи з 1 березня кожен день до 10.00 надавати інформацію про курси гривні до долара США, євро, російського рубля, встановлені та затверджені наказом керівника банку на поточний робочий день для здійснення операцій купівлі та продажу готівкової іноземної валюти, - йдеться в листі.

Читайте також:

Офіційний курс валют на 9 березня

Ринкові курси долара і євро зберегли стабільність

Відмова НБУ від монет номіналом 1-2 копійки спричинить інфляцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: