Нацбанк очікує, що падіння гривні незабаром зупиниться

В НБУ кажуть, що курс гривні до долара падає через перегрітий споживацький попит, а не внаслідок дефіциту пропозиції валюти.

Валерій Литвицький
РБК-Україна
Керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький
Фундаментальних причин для подальшого ослаблення гривні, подібного тому, що спостерігається в останні дні, немає. Про це заявив Валерій Литвицький, керівник групи радників глави Нацбанку України.

За словами економіста, курс гривні до долара падає через перегрітий споживацький попит, а не внаслідок дефіциту пропозиції валюти.

Литвицький наголосив, що після різкого падіння курсу гривні в четвертому кварталі минулого року, в поточному році відбулось невелике зміцнення національної валюти. "Гривня спочатку зміцнилася на 40 копійок, а з 15 липня вона ослабла на 20 копійок", - заявив банкір. Цей процес він назвав "ефектом корекції "передевальвованої" гривні".

Саме тому Нацбанк цього року сміливіше робив інтервенції, підкреслив Литвицький. При цьому він наголосив, що інтервенції НБУ "веде розважливо і не допускає надмірних коливань".

Варто зазначити, що починаючи з 5 серпня Нацбанк знижує офіційний курс гривні до долара. На 13 серпня НБУ встановив офіційний курс на рівні 773,94 грн за 100 доларів, 12 серпня він був встановлений на позначці 772,84 грн за 100 доларів.

Нагадаємо, курс долара до гривні виріс за три дні більше ніж на 20 копійок. У понеділок, 10 серпня, торги по долару на міжбанківському ринку відкрилися в діапазоні 8,007-8,046 грн за долар. А вже в середу, 12 серпня, торги закрилися в діапазоні 8,2415-8,2645 грн за долар. Українська влада не може дійти до спільного рішення щодо причин ослаблення національної валюти.

За прогнозами Андрія Нестерука, аналітика ІК Phoenix Capital, до кінця року курс національної валюти може знизитися до 8,5 гривень за долар.

13 серпня, середній курс продажу готівкового долара виріс до 8,33 грн, середній курс покупки долара склав 8,20 грн за долар.

Читайте також:

Мінекономіки обіцяє, що криза 2008 року в Україні не повториться

НБУ заборонив банкам заробляти на валюті

Нацбанк пообіцяв утримувати інфляцію

До вересня долар подорожчає до 8,5 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: