Нацбанк передрік Україні прискорене зростання цін

Інфляція за 2 місяці 2010 року нижче, ніж за аналогічний період минулого року, але ціни зростають дедалі швидше.

В Україні зростає загроза посилення інфляції. Про це заявив на прес-конференції керівник групи радників голови Нацбанку України Валерій Литвицький.

"Економічна активність стала нижче, а ціновий тиск став більше. Ця тенденція не дуже добра. Вже декілька місяців ми маємо інфляцію поза 1%, або наближений до 1%", - відзначив Литвицький. За його словами, інфляція за 2 місяці 2010 року нижче ніж за аналогічний період минулого року. Але другий місяць поспіль ціни зростають дедалі швидше. Приміром, в грудні інфляція склала 0,9%, у січні - 1,8%, у лютому - 1,9%. Щоправда, волатильність інфляції зменшилася, додав він.

"Чинниками зростання темпів інфляції є монетарна і фіскальна бюджетна активність України в останні місяці, "синдром січня", вплив очікувань у зв'язку з виборами, вплив динаміки уповільнення імпорту", - сказав він.

Литвицький повідомив, що в умовах падіння імпорту та нульового зростання ВВП з боку вітчизняних сільгоспвиробників, а також зростання доходів населення підстав розраховувати на зниження інфляції у січні-лютому не було.

Він також повідомив, що протягом 2 місяців спостерігався "розігрів" ділової активності, індикатором чого стало зростання цін виробників. Другий місяць вони тримаються на рівні 1,9%.

Для того щоб стримати зростання інфляції, на думку Литвицького, необхідно залишити облікову ставку на поточному рівні, сприяти поміркованому (до 7,8 грн за долар) посиленню курсу гривні. Уряду також треба до прийняття державного бюджету здійснювати виконання видаткової частини на касовій основі. "Слід оновити всі існуючі антиінфляційні заходи уряду і Нацбанку з урахуванням особливості поточної фази макроекономічного циклу", - відзначив Литвицький.

Нагадаємо, 24 березня Кабінет міністрів оприлюднив прогнози макроекономічного розвитку України на 2010 рік. Згідно з ними, реальний рівень зарплат цього року зросте на 5%. В той же час, прогнозований рівень інфляції становитиме 12,2%.

Варто зазначити, що Україна стала лідером за зростанням споживчих цін серед країн СНД. У січні 2010 року у порівнянні з відповідним періодом 2009 року споживчі ціни в Україні виросли на 11,1%, що є рекордом серед пострадянських країн.

Читайте також:

Україна стала лідером в СНД за річним рівнем зростання інфляції

Акімова розповіла про інфляцію і ріст ВВП

Темпи зростання інфляції в Україні збільшилися вдвічі

Україна стала лідером в СНД за річним рівнем зростання інфляції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: