Нацбанк платитиме банкам за використання їхніх грошей

НБУ почне платити банкам за розміщення коштів на спецрахунку. Банки зможуть розраховувати щомісячно в сумі не більше ніж на 46 млн грн.

Національний банк України вирішив платити банкам відсотки за використання їхніх обов'язкових резервів, розміщених на спеціальному рахунку в НБУ.

Така система резервування була введена 3 серпня. Тоді установи перевели в центробанк 40% своїх резервів, сформованих за останній звітний місяць. З 10 вересня НБУ збільшив цю норму до 50%.

"За залишками коштів обов'язкових резервів, які перераховані банками на окремий рахунок в центробанк, НБУ нараховує відсотки за умови дотримання банком порядку формування і збереження обов'язкових резервів", - зазначається в постанові, яка набуде чинності 2 жовтня.

Новий принцип в НБУ пояснюють впровадженням в Україні світових стандартів резервування. "В світі існують різні практики, і центробанки нараховують відсотки за резерви, тому що банки не можуть користуватися цими коштами", - зазначив директор дирекції НБУ з банківського регулюванню і нагляду Василь Пасічник.

Як розповіло джерело в НБУ, розмір ставки буде визначений окремою постановою. "Правлінню будуть запропоновані різні варіанти. У багатьох країнах є плата за обов'язкове резервування. Відсоток зазвичай нараховується у розмірі ключової ставки, за якою центробанк рефінансує або залучає гроші на ринку. Як правило, це 0,5-1%", - зазначили в Нацбанку. Розмір ставки буде єдиним для всіх банків.

Облікова ставка НБУ з 12 серпня знижена з 11% до 10,25%. При цьому депозитні сертифікати на два-три місяці Нацбанк зараз розміщує під 8-10% річних. На 10 вересня банки перерахували в НБУ 5,5 млрд грн обов'язкових резервів.

Якщо регулятор вирішить виплачувати відсотки на резерви у розмірі облікової ставки, то йому доведеться платити кредитним установам щомісячно до 46 млн грн. При ставці до 1% процентні витрати НБУ зменшаться в 10 разів.

Читайте також:

Офіційний курс долара побив усі рекорди

В Україні зберігається дефіцит валюти

Експерти: долар знову почне дорожчати у жовтні

Україна взяла в борг ще 400 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: