Нацбанк пообіцяв боротися з валютними спекулянтами

НБУ обіцяє, що курс гривні буде обґрунтованим, а іноземна валюта буде у всіх українців, які її потребують.

Національний банк готовий боротися з неприродними рухами курсу гривні та пообіцяв забезпечити доступ населення і бізнесу до валютних ресурсів.

Про це заявив заступник голови НБУ Володимир Кротюк.

"Нацбанк, як і раніше, залишається активним учасником валютного ринку і діятиме, використовуючи свої інструменти, аби не допускати перекосів у курсоутворенні, що призводили би до неприродного зміцнення або послаблення національної валюти. Населення і бізнес, як і раніше, будуть забезпечені іноземною валютою на валютному ринку України, у тому числі через інтервенції і валютні аукціони НБУ", - наголосив банкір.

Кротюк відзначив, що останні події на валютному ринку дозволяють констатувати, що валютно-курсова політика НБУ кінця минулого та початку цього років дала позитивні результати. Зокрема, знизився попит на іноземну валюту, виникла і посилилася тенденція до зміцнення гривні, сповільнилися темпи зростання інфляції.

"Стабілізації валютного курсу сприяли макроекономічні умови. Зокрема, цього року поточний рахунок платіжного балансу за своєю структурою значно поліпшився порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це дозволило збалансувати попит і пропозицію інвалюти на міжбанківському валютному ринку. Щоденна потреба бізнесу в іноземній валюті на оплату імпорту фактично забезпечувалася вступами від експорту", - підкреслив заступник голови НБУ.

Він також підкреслив, що Нацбанк поступово зменшував свою участь на валютному ринку, надаючи велику свободу учасникам ринку для формування курсу. "Якщо в першому кварталі цього року доля операцій НБУ на валютному ринку становила більше 10%, то зараз вона становить менше 8%", - пояснив він.

Кротюк, крім того, наголосив, що аукціони, на яких Нацбанк продавав валюту за пільговим курсом фізособам-позичальникам банків, нейтралізували ажіотажні прояви і знизили тиск на готівковий курс.

За даними представника НБУ, якщо в лютому цього року відтік коштів фізичних і юридичних осіб з банків склав 21,9 мільярда гривень, то у квітні він зменшився майже в 10 разів - до 2,5 мільярда гривень. При цьому завдяки зробленим НБУ крокам чистий попит на готівкову іноземну валюту скоротився в квітні до 166 мільйонів доларів із 1,4 мільярда в лютому.

"На початку травня цього року ситуація дещо змінилася, і населення України продало валюти на 30 мільйонів доларів більше, ніж купило", - зазначив Кротюк. За його словами, такі позитивні чинники дозволили Нацбанку почати послідовну політику впровадження гнучкого валютного курсу на основі поступового зняття адміністративних обмежень і реалізації принципів відкритої ринкової економіки.

Нагадаємо, нещодавно Нацбанк обмежив можливе відхилення офіційного курсу гривні до долара від міжбанківського на рівні 2%.

Відповідне рішення було ухвалене у рамках меморандуму про фінансову політику, затверджену в контексті угоди про одержання Україною кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Наприкінці минулого тижня Нацбанк підвищив офіційний курс гривні відносно долара. Курс долара послабився на 4,17 копійки та склав 7,6739 грн.

Посилення офіційної гривні відбулося після зростання курсу української валюти на міжбанківському ринку. Торги на міжбанку в п'ятницю, 8 травня, завершилися в діапазоні 7,96-7,985 грн за долар.

Читайте також:

На міжбанку впав долар і сильно подорожчало євро

Долару прогнозують збереження ролі провідної світової валюти

МВФ дає Україні 2,8 мільярда доларів кредиту

НБУ обмежив відхилення офіційного курсу від міжбанківського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: