Нацбанк пояснив падіння гривні провокаціями у парламенті

Окрім того, на курс впливає невизначеність з майбутньою політикою Мінфіну після очікуваної зміни його керівництва.

Радник голови НБУ Валерій Литвицький вважає, що девальваційний тиск на курс гривні на готівковому і безготівковому ринках чинять, серед іншого, відтік засобів з депозитів, необґрунтована і заполітизована критика Нацбанку і невизначеність економічних перспектив.

"Психологічним чинником передевальвації курсу є безперервне заполітизовування - незважені, а інколи провокаційні заяви в парламенті, в пресі, на телебаченні... Ці невизначеності підштовхують компанії і фізичних осіб до додаткового хеджування", - сказав Литвицький. Керівник групи радників голови НБУ повідомив, що загальний об'єм депозитів скоротився станом на 19 лютого на 30 млрд. грн. - до 327 млрд. грн.

При цьому Литвицький відзначив, що в лютому вплив на курс макроекономічних показників покращився. "Курс готівковий і безготівковий залишається передевальвованим лише частково через просідання макроекономічних показників в січні. По лютому ми бачимо припливи валюти на фоні в основному збалансованого попиту на імпорт", - відзначив він.

Радник глави НБУ також відзначив, що негативні курсові очікування формуються невизначеністю в питаннях змін до державного бюджету і співпраці з Міжнародним валютних фондом. Окрім того, на курс впливає невизначеність з підсумками розгляду в Конституційному суді питання умов здійснення Нацбанком рефінансування комерційних банків і майбутньою політикою Мінфіну після очікуваної зміни його керівництва.

НБУ в понеділок продав на міжбанківському валютном ринку близько 92 млн. доларів за курсом 7,90 грн. за долар, повідомив Литвицький.

При цьому торги на міжбанківському валютному ринку 23 лютого завершилися в діапазоні 8,94-8,995 грн/дол. Курс долара в пунктах обміну валют комерційних банків перевищив позначку в 9 грн. ще раніше. 23 лютого вранці курс купівлі долара в обмінниках становив 8,35-8,80 грн. Продавали долар банки по 8,77-9,40 грн.

Читайте також:

Долар перевищить 10 грн. вже цього тижня

Долар на міжбанку коштує 9 гривень. НБУ наполягає на курсі 7,7

Президент Світового банку закликав допомогти Східній Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: