Нацбанк пояснив, що гривня зміцнила позиції без його допомоги

НБУ продовжує дотримуватися політики по зближенню офіційного і ринкового курсів.

Посилення гривні, яке спостерігається останнім часом, не було результатом спеціальних зусиль Нацбанку в контексті взаємин з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

"Ми нікому не підігруємо. До речі, МВФ не виступає за штучне посилення або ослаблення курсу. Він виступає за гнучкість курсу, і в цьому наші позиції однакові. Учора був розрив між офіційним і ринковим курсами - 1,9%, сьогодні він змінився до 2, 5%. Такий діапазон коливань для нас прийнятним на даному етапі ", - сказав він.

Литвицький зазначив, що НБУ продовжує дотримуватися політики по зближенню офіційного і ринкового курсів, і, на певному етапі, відповідна маржа може звузитись за рахунок зміни офіційного курсу.

"Різниця може зменшуватися, аж до злиття на певному етапі, за рахунок руху як ринкового, так і офіційного курсів", - підкреслив він.

Нагадаємо, серед чинників стабілізації курсу гривні, яка відбувається останнім часом, експерти називають валютно-курсову політику Нацбанку, скорочення відтоку депозитів з українських банків, а також психологічний фактор - приїзд місії МВФ.

Читайте також:

Інвестори знову цікавляться Україною

НБУ ліквідував проблемний банк у Києві

Тимошенко обіцяє знову видавати "юліну тисячу" після виборів

Україна просить МВФ дати більше грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: