Нацбанк придумав спосіб допомогти банкам

Національний банк затвердив перелік заходів, необхідних для оздоровлення банків.


Порядок, затверджений НБУ, визначає умови та вимоги щодо здійснення заходів для фінансового оздоровлення банків, зокрема за участю держави.

Згідно з постановою, оздоровлення банку можливе через його реорганізацію або збільшення статутного капіталу: відповідний план затверджують акціонери банку або тимчасовий адміністратор кредитно-фінансової установи.

Згідно з документом, банки – акціонерні товариства збільшують статутні капітали шляхом закритого розміщення акцій в два етапи: на першому етапі (не менше трьох днів) акції додаткових випусків отримують діючі акціонери, а на другому – розміщують акції серед акціонерів і сторонніх інвесторів.

Участь держави в капіталізації банків здійснюється згідно з відповідним порядком, який затверджений Кабінетом міністрів у листопаді-2008 на підставі результатів діагностичного дослідження кредитно-фінансових установ.

"Банк зобов`язаний зменшити свій статутний капітал і зареєструвати відповідні зміни в статуті… якщо розмір капіталу банку менший, аніж розмір статутного капіталу", - наголошується в постанові НБУ.

Власники банків повинні ухвалити рішення про передачу державі частки статутного капіталу в розмірі не менш як 50% плюс одна акція.

Документ набирає чинності 29 грудня.

Як повідомляв ТСН.ua, Національний банк здійснив рефінансування комерційних банків на суму 90 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: