Нацбанк продасть боржникам дешеві долари для виплати кредитів

Це пробний крок, щоб з'ясувати, наскільки такий механізм може допомогти гривні й кредитним боржникам.

У п'ятницю Нацбанк проведе перший "валютний аукціон для народу".

Планується, що НБУ продасть валюту банкам за пільговим курсом, а вони повинні за таким же курсом продавати її позичальникам для виплати кредитів.

Причому, судячи з повідомлення прес-служби НБУ, клієнту долари на руки навіть не видадуть: у разі покупки валюти банком, вона буде зарахована на підрахунок позичальника і направлена на погашення кредиту.

Під пільговим мається на увазі курс, з яким НБУ виходить на межбанк з інтервенціями - тобто 7,9 грн. за долар.

Член ради Нацбанку Василь Горбаль зазначає, що поки це лише "пробний камінь", щоб з'ясувати, наскільки подібний механізм може допомогти гривні, а заразом і тим громадянам, які вимушені купувати долари за курсом на 3-4 гривні вище того, на який вони розраховували, підписуючи кредитний договір.

Позичальнику, який хоче скористатися цією можливістю, слід прийти в банк і подати заяву про те, що він готовий придбати валюту для виплати кредиту за курсом інтервенцій НБУ, пояснив Горбаль. Далі банк повинен надати Нацбанку інформацію по щоденних термінах погашення валютних кредитів своїх клієнтів.

На практиці все може виявитися складніше. Так, в Міжнародному іпотечному банку повідомили, що щедрою пропозицією НБУ на сьогоднішньому аукціоні зможуть скористатися тільки ті банки, які подадуть заявку на покупку не менше мільйона доларів.

Горбаль підтвердив, що такі обмеження існують. А купити валюту в одному банку для погашення кредиту в іншому не можна, - попереджає голова правління банку "Контракт" Олександр Бродський.

За його словами, ще однією можливою умовою може стати вимога до клієнта наперед внести гривні на рахунок банку-кредитора. Але за словами Горбаля, цей захід виправданий: він допоможе НБУ формувати пропозиції для банків, оскільки буде ясно, що їх клієнти дійсно збираються платити по кредитах.

"Я упевнений, що нововведенням можна буде скористатися і для дострокового погашення кредиту", - сказав Горбаль.

У Олександра Бродського альтернативна думка: "Для дострокового погашення кредитів скористатися аукціоном буде неможливо, об'єм заборгованості по іпотеці набагато більший за об'єм валюти, яка може бути направлена на ці це".

Читайте також:

Порошенко пообіцяв, що гривня більше не падатиме

"Родовід Банк" перейде у власність держави

Луценко попередив, що банки будуть грабувати частіше
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: