Нацбанк продовжив роботу тимчасової адміністрації у банку "Надра"

Керівництво НБУ після тривалих дискусій нарешті визначилося з подальшою долею проблемного банку.

Правління Нацбанку України ухвалило рішення продовжити роботу тимчасового адміністратора в банку "Надра", повідомив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.

"Ухвалено рішення про продовження роботи тимчасового адміністратора в банку "Надра". Робота правління триває сьогодні з ранку. Приймається пункт за пунктом щодо банку "Надра" та інших фінустанов", - сказав він.

При цьому директор департаменту уточнив, що рішення про продовження роботи тимчасового адміністратора в банку "Надра" було ухвалене 10 лютого.

Як повідомлялося, до розгляду питань, пов'язаних з подальшою долею проблемного системного банку "Надра", правління НБУ приступило ще в середу. Його засідання затягнулося до глибокого вечора і кілька разів уривалося.

10 лютого закінчувався річний термін повноважень тимчасової адміністрації банку "Надра", а також завершувалася дія мораторію на задоволення вимог кредиторів цієї кредитно-фінансової установи.

В середу на веб-сайті уряду було оприлюднено спільну з НБУ постанову Кабінету міністрів, датовану 23 грудня 2009 року, про докапіталізацію контрольованого урядом "Родовід Банку" на 7,5 млрд грн для забезпечення перекладу внесків фізичних осіб з банку "Надра" в "Родовід Банк".

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 23 грудня дійсно заявила про ухвалення урядом постанови про переведення депозитів фізосіб з банку "Надра" в "Родовід Банк", хоча наступного дня НБУ висловив здивування таким рішенням. До цього уряд неодноразово заявляв про намір провести докапіталізацію банку "Надра" за рахунок бюджетних коштів.

На початку лютого міжнародні експортно-кредитні агентства восьми країн висловили стурбованість ходом процесу реструктуризації заборгованості банку "Надра", зокрема, останніми новинами про те, що український уряд більше не бажає підтримувати рекапіталізацію банку "Надра" і будуть прийняті заходи з передачі активів цього банку в "Родовід Банк".

Банк "Надра" заснований у 1993 році. До початку січня 2010 року його найбільшими акціонерами залишалися Novartik Trading Limited (60,9967%) і Manmade Enterprises Limited (обидві - Кіпр, 30,7406%).

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2009 року за розміром загальних активів (25,893 млрд грн) банк "Надра" посідав 11-е місце серед 182 діючих банків, тоді як роком раніше за цим показником він був шостим. Чистий збиток банку в 2009 році склав 1,364 млрд грн.

Читайте також:

12 українських банків перебувають на стадії ліквідації

НБУ відмовився банкрутувати "Надра"

За рік крупні українські банки зазнали багатомільйонних збитків

ВідеоНБУ продовжив роботу адміністрації у банку "Надра"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: