Нацбанк продовжив роботу тимчасової адміністрації у банку "Надра"

Керівництво НБУ після тривалих дискусій нарешті визначилося з подальшою долею проблемного банку.

Правління Нацбанку України ухвалило рішення продовжити роботу тимчасового адміністратора в банку "Надра", повідомив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.

"Ухвалено рішення про продовження роботи тимчасового адміністратора в банку "Надра". Робота правління триває сьогодні з ранку. Приймається пункт за пунктом щодо банку "Надра" та інших фінустанов", - сказав він.

При цьому директор департаменту уточнив, що рішення про продовження роботи тимчасового адміністратора в банку "Надра" було ухвалене 10 лютого.

Як повідомлялося, до розгляду питань, пов'язаних з подальшою долею проблемного системного банку "Надра", правління НБУ приступило ще в середу. Його засідання затягнулося до глибокого вечора і кілька разів уривалося.

10 лютого закінчувався річний термін повноважень тимчасової адміністрації банку "Надра", а також завершувалася дія мораторію на задоволення вимог кредиторів цієї кредитно-фінансової установи.

В середу на веб-сайті уряду було оприлюднено спільну з НБУ постанову Кабінету міністрів, датовану 23 грудня 2009 року, про докапіталізацію контрольованого урядом "Родовід Банку" на 7,5 млрд грн для забезпечення перекладу внесків фізичних осіб з банку "Надра" в "Родовід Банк".

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 23 грудня дійсно заявила про ухвалення урядом постанови про переведення депозитів фізосіб з банку "Надра" в "Родовід Банк", хоча наступного дня НБУ висловив здивування таким рішенням. До цього уряд неодноразово заявляв про намір провести докапіталізацію банку "Надра" за рахунок бюджетних коштів.

На початку лютого міжнародні експортно-кредитні агентства восьми країн висловили стурбованість ходом процесу реструктуризації заборгованості банку "Надра", зокрема, останніми новинами про те, що український уряд більше не бажає підтримувати рекапіталізацію банку "Надра" і будуть прийняті заходи з передачі активів цього банку в "Родовід Банк".

Банк "Надра" заснований у 1993 році. До початку січня 2010 року його найбільшими акціонерами залишалися Novartik Trading Limited (60,9967%) і Manmade Enterprises Limited (обидві - Кіпр, 30,7406%).

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2009 року за розміром загальних активів (25,893 млрд грн) банк "Надра" посідав 11-е місце серед 182 діючих банків, тоді як роком раніше за цим показником він був шостим. Чистий збиток банку в 2009 році склав 1,364 млрд грн.

Читайте також:

12 українських банків перебувають на стадії ліквідації

НБУ відмовився банкрутувати "Надра"

За рік крупні українські банки зазнали багатомільйонних збитків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: