Нацбанк прогнозує дефіцит платіжного балансу у 12 млрд. доларів

Тільки у січні дефіцит платіжного балансу становив 2,3 мільярда доларів. Але вдалося досягти позитивного сальдо у півмільярда.

Дефіцит платіжного балансу України в січні 2009 р. становив 2,3 млрд. доларів, позитивне сальдо поточного рахунку – 500 млн. доларів. Про це повідомив виконуючий обов'язки глави НБУ Анатолій Шаповалов.

За його словами, досягти позитивного сальдо поточного рахунку вдалося за рахунок зниження імпорту внаслідок девальвації гривні.

При цьому Шаповалов зазначив, що досягти позитивного сальдо всього платіжного балансу поки що не вдається через те, що існує відплив за фінансовим рахунком.

У жовтні 2008 року голова Нацбанк прогнозував дефіцит рахунку поточних операцій платіжного балансу України за підсумками року на рівні 15 млрд. доларів.

28 січня Шаповалов повідомив, що негативне сальдо рахунку поточних операцій платіжного балансу України в минулому році, за попередніми оцінками, збільшилося, порівняно з 2007 роком (5,3 млрд. доларів), більш як у два рази - до 11,9 млрд. доларів.

За його словами, в першу чергу, зростання негативного сальдо поточного рахунку відбулося за рахунок збільшення дефіциту зовнішньоторговельного балансу до 16 млрд. доларів.

Водночас, Нацбанк прогнозує дефіцит зведеного платіжного балансу України у 2009 р. у розмірі 12 млрд. доларів. Він підкреслив, що більшу частину цього дефіциту можно було б закрити при отриманні кредиту МВФ у розмірі 9,6 млрд. доларів. "Це було б гарною підмогою. Тому головне завдання зараз - відновити довіру (МВФ) і отримати цей кредит", - сказав він.

Шаповалов повідомив, що в даний час ситуація з виконанням програми МВФ по виділенню кредиту для України - "робоча". "Є вимоги, ми над ними працюємо", - сказав він.

Нагадаємо, 23 лютого Секретаріат президента звинуватив уряд в зриві переговорів з МВФ. За словами заступника глави Секретаріату Олександра Шлапака, МВФ нагадав, що уряд України не виконав низку вимог, починаючи від прийняття бездефіцитного бюджету, і саме тому на даний момент під питанням стоїть виділення наступного траншу фінансовій допомоги від цієї структури.

Голова Європейського департаменту МВФ Марек Бєлка заявив, що країнам Східної і Центральної Європи дефолт не загрожує. Він також зазначив, що навіть ті країни, які знаходяться в обмежених фінансових умовах, не відмовляться платити за своїми зобов'язаннями.

Читайте також:

МВФ не вимагає від України бездефіцитного бюджету

Ющенко не збирається підписувати спільне з Тимошенко звернення до МВФ

Тимошенко закликала українців нести свої гроші в банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: