Нацбанк щотижня продаватиме долари за пільговим курсом

Національний банк зробить регулярними валютні аукціони для населення, які мають допомогти позичальникам гасити проценти за кредитами.

Національний банк зробить регулярними валютні аукціони для населення. Про це повідомив виконувач обов'язків голови НБУ Олександр Шаповалов.

"Думаю, в нас є всі можливості, щоб проводити ці аукціони щонедільно. Це буде дієвим механізмом і обслуговувати кредити, і повертати гроші в банк", - зауважив він.

"І люди по курсу 7,82 зможуть гасити свої проценти. Думаю, це дієвий механізм, який дозволить зменшити навантаження на обмінні пункти, а з другої - буде одним з перших кроків повернення грошей в банківську систему", - наголосив Шаповалов.

На запитання, де Нацбанк візьме кошти для таких аукціонів, Шаповалов нагадав, що НБУ має 26 мільярдів доларів золотовалютних резервів.

Він зазначив, що головне завдання - це повернути довіру до банків, бо 1 жовтня з фінансових установ забрано 90 мільярдів гривень, що є четвертою частиною всього банківського ресурсу.

Нагадаємо, перший подібний аукціон з продажу валюти за пільговим курсом для підтримки позичальників Нацбанк провів 27 лютого. НБУ встановив єдиний курс продажу валюти на рівні 7,80 грн. за долар.

Банки мають продавати валюту, яку купують на аукціонах Нацбанку, фізичним особам-позичальникам за курсом, близьким до офіційного. До його значення буде додаватися лише сума обов'язкового збору до Пенсійного фонду на рівні 0,2%.

Читайте також:

Долар на міжбанку продавали по 8,36-8,43

Долар за пільговим курсом продаватимуть 12 банків

Нацбанк продасть боржникам дешеві долари для виплати кредитів

Українці не можуть заплатити кредити і йдуть на самогубства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: