Нацбанк відмовив уряду у грошах для розрахунків за російський газ

В уряді скаржаться, що НБУ відмовився витрачати для розрахунків за газ золотоватютні резерви країни.

Національний банк України дотепер відмовляється надати уряду України із золотовалютних резервів кошти з 2 млрд доларів, одержаних раніше від Міжнародного валютного фонду для проведення зовнішніх операцій.

Про це журналістам заявив керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський, відповідаючи на запитання, який обсяг з цієї суми вже використано при розрахунку за газ в січні.

Уманський наголосив, що Нацбанк не погодився видати необхідну суму для цих цілей, хоча раніше домовленість про це було досягнуто з МВФ. "Це рішення (про виділення коштів із золотовалютних резервів – ред.) було ухвалене, воно було схвалене Радою директорів МВФ, доведене до Мінфіну, до Нацбанку. Тим часом, воно не виконане Національним банком на жодну копійку", - сказав Уманський.

При цьому він наголосив, що механізм переказу коштів уряду дуже простий, а аргументи Нацбанку, які він використовує для пояснення відмови від процедури, не переконливі. "Механізм дуже простий, є кредитор, який свого часу надав позику. Йдеться про те, щоб частину цієї позики разом з активами і зобов’язаннями передати іншому позичальнику. Нацбанк мотивує відмову нібито невідповідністю закону про Національний банк і банки, і банківську діяльність, заявляючи, що це нібито нецільове використовування золотовалютних резервів. Це є не зовсім коректним тому, що, по суті, це є для Національного банку погашенням його зобов’язань перед МВФ. Тобто, він насправді не передає золотовалютні запаси, а передає активи і зобов’язання, тим самим, погашаючи свої зобов’язання перед МВФ", - сказав Уманський.

При цьому міністр відзначив, що кошти від Нацбанку для розрахунку за газ в січні були одержані за рахунок продажу ОВДП.

Коментуючи заяву Секретаріату президента про те, що розрахунок за газ у січні став можливим завдяки втручанню у ситуацію президента Віктора Ющенка, Уманський сказав: "Все сталося на день раніше, ніж президент втрутився у цю ситуацію. Але я дякую президенту за те, що він дійсно не заважав проведенню цієї операції і підтримав її проведення вже на завершальному етапі".

Читайте також:

Україна розрахувалася з Москвою за газ золотом

Ющенко: Україна не має грошей для розрахунку за російський газ

"Нафтогаз": розрахунки з Росією за газ знову під загрозою

Російський газ у наступному кварталі подорожчає в півтора рази

ВідеоНацбанк відмовив уряду у грошах для розрахунків за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: