Нацбанк відзвітував про зміцнення гривні

За півтора місяці гривня зміцнилася до долара та євро в середньому на 6-7 копійок.

На міжбанківському ринку, починаючи з другої половини лютого 2010 року, спостерігається домінування валютної пропозиції, що сприяє зміцненню гривні щодо курсу долара з одночасним наближенням її офіційного курсу до ринкових котирувань відносно іноземних валют. За півтора місяці гривня зміцнилася до долара та євро менше, ніж на 1%, тобто в середньому на 6-7 копійок. Про це повідомив Нацбанк України.

В Нацбанку таку тенденцію пояснюють, насамперед, зростанням валютних надходжень на користь резидентів у вигляді експортної виручки, інвестицій, а також кредитів і депозитів. При цьому має місце зменшення платежів за зовнішніми борговими зобов'язаннями перед нерезидентами.

За таких умов Національний банк України отримав можливість активізувати купівлю іноземної валюти, накопичуючи міжнародні резерви. Завдяки цьому у березні їх обсяг збільшився майже на 1 млрд доларів та перевищив 25 млрд доларів. Наведеній динаміці міжнародних резервів не завадила підтримка Національним банком України платежів НАК "Нафтогаз України" за його зовнішніми контрактами.

Курс гривні відносно долара на міжбанківському ринку за місяць укріпився на 0,76%, до 7,9183 грн за долар, а готівкової гривні за операціями продажу доларів - на 1,33%, до 7,9072 грн за долар.

Зміни офіційного курсу гривні відображали коливання її котирувань на міжбанківському ринку - за березень вона ревальвувала відносно долара на 0,81%, до 7,9250 грн за долар, а відносно євро - на 0,86%, до 10,6845 грн за євро. До російського рубля гривня девальвувала на 1,51%, до 2,6989 грн за 10 рублів.

Читайте також:

Курс долара знизився в обмінниках

Ахметов за рік заробив 4,5 млн гривень, і все вклав у бізнес

Країни СНД поступово відмовляться від долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: