Нацбанк витратив майже 1,5 млрд. дол. на стабілізацію гривні

Від початку року Національний банк витратив 1,417 млрд. дол. на валютні інтервенції. Надалі планує утримувати нинішній курс.

НБУ
Національний банк продав близько 459 млн. дол. за 23-28 січня, щоб укріпити ринковий курс, повідомив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

"23 січня "Нафтогаз України" зірвав ринок, купуючи валюту по 8,50 грн/дол. при ринкових значеннях близько 7,80 грн/дол. Сьогодні середньозважений курс становить 7,82 грн/дол., що є одним з найкращих значень в поточному році. Щоб повернути курс до такого значення довелося заплатити високу ціну", - сказав він.

Керівник групи радників глави НБУ підкреслив, що "Нафтогаз України" 23 січня не звернулася до Нацбанку з проханням про продаж валюти, хоча центральний банк міг би задовольнити відповідну заявку компанії.

За його даними, НБУ продав у п'ятницю близько 42 млн. дол., у понеділок - 186 млн. дол., у вівторок - 160 млн. дол. і в середу (28 січня) - 71 млн. дол. (по 7,80 грн/дол.).

В цілому, за даними Литвицького, НБУ продав з початку року 1,417 млрд. дол.: валютні резерви скоротилися до 29 млрд. дол.

Керівник групи радників голови Нацбанку також підкреслив, що центральний банк не планує переходити до фіксації курсу.

"Курс залишається керовано-плаваючим. Ми не маємо наміру його фіксувати, але плануємо згладжувати надмірні курсові коливання: прагнутимемо підтримувати його на сьогоднішньому значенні", - сказав В.Литвицький.

Нагадаємо, сьогодні торги на міжбанку завершилися в діапазоні 7,805-7,835 грн. за долар і 10,3344-10,4042 грн. за євро.

Читайте також:

Міжбанк закрився різким падінням долара

Українці все ще довіряють гривні, але гроші зберігають в євро

Нацбанк не змінив курс долара та підвищив євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: