Нацбанк витратив на підтримку гривні 10 мільярдів доларів

Підвищення курсу гривні в листопаді коштувало близько півмільярда доларів, а всього цього року на стабільність національної валюти НБУ витратив понад 10 мільярдів.

Національний банк у листопаді витратив на підтримку гривні близько 0,5 мільярда доларів, заявив глава групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

За словами банкіра, 446 мільйонів доларів було витрачено на інтервенції регулятора на міжбанківському валютному ринку.

Крім того, з початку поточного року НБУ на підтримку гривні витратив близько 10,3 мільярда доларів (у еквіваленті) золотовалютних резервів. При цьому близько 8 мільярдів пішло на інтервенції на міжбанку, а близько 2 мільярдів доларів - на валютні аукціони для населення.

"Ми досить багато витратили валюти в цьому році для того, щоб утримати курс на тому рівні, який зараз є", - наголосив Литвицький.

При цьому він відзначив, що на кінець року обсяг власних міжнародних резервів регулятора не повинен бути менше 15 мільярдів доларів. "Поки що у нас їх більше, ніж позикових", - сказав Литвицький, додавши, що можливість використання валютних резервів для підтримки курсу до кінця року ще є.

За офіційними даними НБУ, з початку листопада регулятор провів спеціальні аукціони для задоволення потреб фізичних осіб у валюті для погашення ними кредитів, на яких було продано майже 91 мільйон доларів, 2,6 мільйона швейцарських франків і 0,3 мільйона євро.

Нагадаємо, протягом минулого тижня гривня суттєво зміцнила позиції на міжбанківському валютному ринку.

Зокрема, міжбанківський і готівковий курс долара вперше за довгий час впав нижче 8 гривень. Експерти прогнозують, що найближчим часом курс американської валюти не перевищить позначки 8-8,1 грн.

Читайте також:

Долар на міжбанку знову впав нижче 8 гривень

Банкіри обіцяють коливання долара у межах 8-8,1 грн

Ринковий курс долара впав до тримісячного мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: