Нацбанк визнав законними усі валютні кредити в Україні

НБУ дозволив банкам проводити операції із надання кредитів в інвалюті без одержання індивідуальних ліцензій.

Національний банк повідомляє комерційним банкам про правомірність видачі ними кредитів в іноземній валюті. Про це сказано в листі НБУ.

"У зв'язку із запитами банків щодо правомірності укладання кредитних договорів в іноземній валюті (Національний банк) повідомляє таке: відповідно до статті 192 Цивільного кодексу іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і порядку, установлених законом", - сказано в листі.

НБУ підкреслює, що відповідно до декрету Кабінету міністрів "Про систему валютного регулювання й валютного контролю" для надання й одержання резидентами кредитів в інвалюті необхідним є наявність відповідних індивідуальних ліцензій, якщо строки й суми таких кредитів перевищують установлені законодавством межі.

Однак, за даними Нацбанку, такі межі законодавчо не встановлені. "На сьогодні законодавець не встановив межі строків і сум надання/одержання кредитів в іноземній валюті", - сказано в листі.

У зв'язку з цим НБУ підкреслює, що, таким чином, операції із надання кредитів в інвалюті не вимагають одержання індивідуальних ліцензій.

Як повідомлялося, раніше банківські асоціації висловлювали стурбованість позовами позичальників з метою визнання валютних кредитних договорів недійсними.

У листопаді Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Нацбанку й скасував низку судових рішень щодо визнання недійсними кредитних договорів в інвалюті.

Зазначимо також, що президент Віктор Ющенко 19 листопада підписав закон про подолання негативних наслідків фінансової кризи, яким значно обмежується валютне кредитування фізичних осіб.

Згідно з документом, забороняється валютне кредитування фізичних осіб, за винятком лікування та освіти. Можливість валютного кредитування фізосіб-підприємців зберігається, але лише в безготівковій формі.

Читайте також:

В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

Банкам спростили шляхи стягування заборгованості

Боржникам банків остаточно заборонили виїзд за кордон

В Україні зросла кількість проблемних кредитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: