НБУ заборонив банкам заробляти на валюті

Нацбанк встановив гранично допустимий рівень маржі між курсом купівлі і продажу валюти на рівні 2%.

Національний банк України має намір у вересні ввести для суб`єктів ринку, які здійснюють валюто-обмінні операції граничну маржу на рівні 2% між готівковим курсом купівлі й продажу.

Про це сказано в "Плані додаткових заходів Національного банку України із забезпечення стабільності грошової одиниці України і банківської системи", затвердженому постановою НБУ.

Даним документом, зокрема, передбачена підготовка до кінця серпня пропозицій із введення обмежень на кредитування в іноземній валюті.

Банкіри віднеслися до ініціатив регулювальника стримано. "Спред на готівкові операції з доларом в 2% – це сповна нормально, і банки можуть спокійно працювати в такому діапазоні", - вважає директор департаменту казначейства і фінансових інститутів "Індекс-банку" Антон Болдирєв.

"Вже зараз населення практично не продає долари, всі лише дивляться, за якою ціною їх продають банки, - говорить ділер одного з найбільших банків. – Зменшуються портфелі гривневих депозитів, вся гривна вирушає на покупку валюти".

За даними Finance.ua, 11 серпня лише в одного банку в Україні маржа курсів готівкового долара перевищувала 2% – Морський транспортний банк виставив в Одесі котирування на рівні 7,97/8,17 грн/дол.

Експерти не змогли передбачити, які ще заборони на валютне кредитування можуть бути введені, але згадують, що аналогічні обмеження торік привели до різких коливань курсу валюти.

Читайте також:

"Укртелеком" продадуть в грудні

Вкладники банку "Київ" влаштували пікет у столиці

Нацбанк пообіцяв утримувати інфляцію

За чотири дні бензин в Україні подолав бар'єр у 7 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: