Нацбанк знайшов винних в обвалі гривні

НБУ звинуватив банки у валютних спекуляціях шляхом створення штучного дефіциту валюти в обмінниках.

Національний банк звинуватив низку банків у штучному формуванні дефіциту іноземної валюти на готівковому ринку.

"Деякі уповноважені банки, не дивлячись на значні залишки готівкової інвалюти в касах, не здійснюють продаж готівки населенню, що призводить до штучного дефіциту готівкової інвалюти", - говориться у повідомленні НБУ.

У зв’язку з цим НБУ вимагає від керівників банків контролювати валютообмінні операції у касах банків і пунктах обміну валют і не допускати необґрунтованого завищення курсів і інших порушень.

НБУ також доручив своїм територіальним управліннями перевірити дотримання банками вимог валютної інтервенції, проведеної Нацбанком 28 липня для задоволення потреб готівкового ринку.

Відповідно до умов такої інтервенції, придбана у НБУ безготівкова інвалюта повинна бути продана на готівковому ринку протягом п’яти днів через каси банків і пункти обміну валют.

28 липня НБУ продав на міжбанку 100 млн доларів для задоволення потреб готівкового валютного ринку.

Зазначимо, 29 липня долар дуже сильно подорожчав у обмінниках. Так, курс купівлі долара вранці у середу склав 7,9-8,05 грн. Ціна продажу зросла до рівня 8,05-8,25 грн за долар.

Курс купівлі готівкового євро банки встановили на рівні 11,2-11,4 грн, курс продажу європейської валюти - 11,5-11,74 грн за євро.

Читайте також:

НБУ обмежив доступ банків до валютних інтервенцій

НБУ ліквідує ще один проблемний банк

Хто більше за усіх постраждав від кризи

Долар на міжбанку перевищив 8,20 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: