НБУ розширив кредитні можливості банків

НБУ розширює можливості банків по кредитуванню підприємств реального сектора економіки.

Заступник голови Нацбанку України Володимир Кротюк повідомив, що правління НБУ ухвалило постанову, що розширює можливості банків по кредитуванню підприємств реального сектора економіки.

"У документі передбачені окремі зміни наших нормативних актів, які дадуть можливість значною мірою вивільнити резерви для того, щоб направити кошти на кредитування, - сказав Кротюк. - Ми передбачили, що якщо фінансовий стан позичальника поганий, але він своєчасно погашає кредит, то його фінансовий стан не враховуватиметься і не впливатиме на пониження категорії кредиту".

Зараз з погіршенням фінансового стану позичальника знижується група, до якої він відноситься, і банк вимушений збільшувати резервування з виданих йому кредитів. Цією ж постановою банкам дозволено перекладати свої кредитні ризики на міжнародні кредитні установи інвестиційного класу, отримуючи від них гарантії.

"Ми передбачили можливість надання банкам гарантій на строк до одного року. На період дії цих гарантій банки не формуватимуть резерви під сумнівні і безнадійні кредити", - сказав Кротюк. У НБУ пояснили, що документ ще не підписаний, а тому не розісланий.

Голова правління Укргазбанку Олександр Морозов уточнив, що документ, про який говорив Кротюк, стосувався 25 банків, які отримали рефінансування НБУ. При наданні рефінансування НБУ забороняв банкам збільшувати активні операції до повернення позики. Тільки 13 найбільших банків на 1 жовтня заборговували НБУ 47,5 млрд грн.

Читайте також:

Уряд погасить борг перед "Нафтогазом" кредитами Ощадбанку

Піймати "банкомасона"

Луценко: керівників Нацбанку будуть судити за півроку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: