Нацбанк знизив облікову ставку

Нацбанк побачив певні ознаки стабілізації ситуації на вітчизняному грошово-кредитному ринку.

Національний банк України з 15 червня понизив облікову ставку з 12% до 11%.

Як передає прес-служба НБУ, проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників у січні-травні, прогнозовані показники економічного і соціального розвитку України і грошово-кредитного ринку, правління Національного банку звернуло увагу на появу певних ознак стабілізації ситуації на грошово-кредитному ринку.

"Це, зокрема, виражається у зниженні інфляційного тиску, скороченні тенденції до відтоку коштів населення з банків (у квітні і травні зафіксовано незначне збільшення внесків населення в банках), стабілізації ситуації на валютному ринку, зростанні об’ємів кредитування підприємств реального сектора економіки і зниженні процентних ставок по кредитах і депозитах", - говориться в повідомленні Нацбанку.

В той же час НБУ звертає увагу на те, що поліпшення ситуації у фінансовому секторі все ще є нестійким, а ситуація в реальному секторі економіки залишається достатньо напруженою.

Враховуючи всі показники, з метою сприяння зміцненню позитивних тенденцій на грошово-кредитному ринку і стимулювання поліпшення ситуації в реальному секторі економіки, правління Нацбанку 12 червня прийняло постанову "Про регуляцію грошово-кредитного ринку", яка, зокрема, передбачає встановлення облікової ставки з 15 червня у розмірі 11% річних.

Нагадаємо, з червня 2007 року по січень 2008 року НБУ зберігав облікову ставку на рівні 8%, з 1 січня 2008 підвищив її до 10%, а з 30 квітня 2008 року - до 12%.

Читайте також:

Нацбанк готовий виділити мільярд гривень на добудову житла

З початку року банки втратили понад 7 мільярдів гривень

Вартість банку "Родовід" знизили у 500 разів

МВФ подобається фінансова політика Нацбанку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: